Connect with us

Sosyal Medya

Instagram Favori Gönderiler Nasıl Oluşturulur?

Instagram Favori Gönderiler Nasıl Oluşturulur?

Story piyasaya sürdüğünden beri Instagram’ın odak noktası, kullanıcılarının bireysel anları olduğu gibi paylaşmalarına yardımcı olacak yeni yollar bulmaya yöneldi. Uygulama bir anlık paylaşım yöntemini favori gönderileri test ediyor. Bu makalede ınstagram favori gönderiler nasıl oluşturulur? konusuna kısaca el atalım.

Favori Gönderiler Oluşturma Aşamaları

Yalnızca küçük bir kullanıcı grubu şu anda favori gönderilere erişebiliyor. Instagram hesabınız varsa profilinizde geçen story’leri izlerken yeşil bir yıldız simgesi göreceksiniz. Bu simgeye dokunarak hangi arkadaşların favori gönderiler listesinin bir parçası olacağını seçebilirsiniz. İstediğiniz zaman kişileri listenize ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Favori gönderiler özellikle büyük bir takip hesabı olan insanlar için yararlı olabilir. Arkadaşlarınıza veya aile üyelerine özel bir gönderi gönderme seçeneği çekici olabilir. Bunu favori gönderilerden yapabilirsiniz.

Paylaşılan Gönderileri Ayarlama

Hikâyelerin Instagram profilinizde herkese açık olarak görüntülenmesini ve bunların kişilerin favori gönderilerinde olmasını istemeyebilirsiniz. Bunun için gizleme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekebilir. Instagramda profil sekmesini açın buradan ayarlar ve sonra hikaye denetimlerini açın. Burada hikâyelerinizi belirli kişilerden gizleyebilirsiniz. Siz istemediğiniz sürece kimse sizi favori gönderilere ekleyemez. Instagram geçmişte etkileşime girdiğiniz içerik türlerine göre size hikâyeler sunabilir. Daha sık kullandığınız belirli bir içerik türü varsa Instagram, bu türün içeriğini daha üst sıralarda tutabilir. Daha az etkileşimli, sizinle daha alakalı olan gönderiler, özet akışınızın hemen altında görünmeye devam edebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı