fbpx
Connect with us

Sosyal Medya

Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram kullanıcıları tarafından video ve resim paylaşılmasına olanak tanıyan uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama teknolojinin gelişmesi ve kendini sürekli yenileme ihtiyacından dolayı özelliklerine her geçen gün bir yenisini daha eklemektedir. En son eklenen özellikler arasında ise yakın arkadaş listesi gelir. Paylaştığınız hikâyelerin daha özel kişiler ile paylaşılmasına olanak tanıyan bu özellikten henüz haberi olmayanlar Instagram’da yakın arkadaşlar listesi nasıl oluşturulur? Sorusunun cevabını merak etmeye başlamıştır.

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Nedir?

Instagram’ın uyguladığı bu özellik sayesinde yakın arkadaşlar listesi oluşturan kişilerin durumlarını ve güncellemelerini sadece bu listeye dâhil olan kişiler görür bir hal alacaktır. Durumunu herkesin görmesini istemeyen ve bazı detayları sadece yakınları ile paylaşmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir özellik olarak değerlendirmek gerekir. Bunun için yapılması gereken sadece liste oluşturmaktır. Bu şekilde bir listeye dâhil olduklarını anlaması için kişilerin durumun yanında yeşil bir butonun görülmesi gerekir.

Liste Nasıl Oluşturulur?

Instagram yakın arkadaş listesi oluşturmak için uygulamaya giriş yapmalısınız. Ardından üst kısımda bulunan 3 uzun çizgi şeklindeki sekmeye dokunmalısınız. Devamında Instagram’ın son sürümünü yüklemiş olanlarda yakın arkadaş seçeneği görülecektir. Buraya tıkladığınızda tüm arkadaşlarınız görülür. Yakın gördüklerinize tıklayarak listeye eklenmesine onay vermiş olursunuz. Özellikle çok fazla takipçisi olan kişiler için fazlasıyla yararı bulunan bir özellik olmasıyla oldukça sevilmiştir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı