Connect with us

Sosyal Medya

Bilgisayardan Instagram DM’ye Nasıl Girilir?

Bilgisayardan Instagram DM’ye Nasıl Girilir?

İnstagram günümüzün en fenomen sosyal medya platformlarından birisidir. Birçok özelliği barındıran Instagram, çoğu kişinin en çok kullandığı sosyal medya uygulamasıdır. Bu yazımızda bilgisayardan ınstagram dm’ye nasıl girilir? sorunuza yanıt vereceğiz.

İnstagram DM Nedir?

İnstagram sadece fotoğraf veya video paylaşım uygulaması değildir. İçeriğinde birçok özelliği barındıran bu uygulama aynı zamanda size diğer kullanıcılar ile mesajlaşma imkanı da sağlıyor. DM’nin açılımı İngilizce bir kelime olan Direct Message’dır. Türkçe anlamı direkt mesajdır. İnstagram DM sayesinde diğer kullanıcılara mesaj yollayabilirsiniz. Telefonunuzdan DM atmak için ilk önce ana ekrandan sağ üst köşedeki simgeye tıklıyoruz. Karşımıza çıkan sayfada daha önce mesajlaşmış olduğunuz kişileri göreceksiniz. Yeni bir kişiye mesaj göndermek istiyor iseniz sağ üstte bulunan artı simgesine basınız. “Kime” kısmından istediğiniz kullanıcının adını yazınız ve mesajınızı gönderiniz. Dm yoluyla sadece mesaj değil fotoğraf,video ve ses kaydı gönderebileceğinizi unutmayın.

Bilgisiyardan Dm Nasıl Bakılır?

İnstagram DM özelliğini eğer bilgisayardan kullanmak isteyenler ufak 2-3 işlem ile bunu başarabilirler. Web tarayıcınızdan İnstagram’a girerek DM yollayamazsınız. Bunu yapabilmeniz için BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Uygulamayı indirip açtığınız zaman karşınıza Android tablet arayüzüne benzer bir sayfa çıkacak. Daha sonra Play Store’dan İnstagram uygulamasını yükleyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Dm kutunuza bakabilir, mesajlaşabilir ayrıca profilinize gönderi ekleyebilirsiniz. Kısacası bu uygulama sayesinde telefonda kullanabildiğiniz bütün özellikleri bilgisayarda da kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı