Connect with us

Spor

Spor Yapanlar İçin Tatlı Önerisi

Spor Yapanlar İçin Tatlı Önerisi

Spor yaparak sağlıklı olmak ve formda kalmak isteriz. Fakat spor yaptıktan sonra metabolizma hızlandığı için bir şeyler yeme isteği duyabilirsiniz. Tatlı yemek herkesin kendini tuttuğu fakat tatlı yemekten büyük haz aldığı bir besindir. İçerisinde şeker olması ve şekerin de bağımlılık yapması bilinen bir gerçektir. Spor yapanlar için tatlı önerisi olarak sizlere bir kaç tarif sunacağız. Kilo vermek için spor yapıyorsanız tatlıyı çok az ve sağlıklı şekilde almanız gerekir. Şekerden uzak durarak sağlığınızı koruyun ve kilonuzu dengede tutun.

Avokadolu Tatlı

Avokado içinde birçok yararlı yağ asidi barındıran bir meyvedir. Çok yararlı olan bu meyveden tatlı yaparak tüketebilirsiniz. Olgunlaşmış avokadoyu soyun ve minik parçalar halinde doğrayın. Üzerine bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Bir kaç adet cevizi kırın ve ufalayın. Spordan sonra rahatlıkla tüketebilir ve tatlı ihtiyacınızı bastırabilirsiniz. Kesinlikle yapay şeker tüketmeyin. Meyvenin içinde var olan şeker size yeter.

Tarçınlı Tatlılar

Şeker krizine en iyi gelen bitkilerden biri de tarçındır. Tarçın kan şeker düzeyini dengeleyerek gereksiz yere tatlı krizine girmenize engel olur. Gün boyunca tarçınlı su tüketmek size fayda sağlar. Spor yaparken içeceğiniz suyun içine bir adet tarçın çubuğu atın ve bu suyu için. Spor yaparken tüketilecek en iyi tatlı tarçınlı olan sütlü tatlılardır. Sütlaç bunlardan en ideal olanıdır. Sütlacı pirinç unu ile yapmayın. İrmik ile şekersiz olarak pişirin. Üzerine bir tatlı kaşığı tarçın atarak tüketin. Süt içinde bulunan protein kaslarınızı güçlendirirken tarçın kan şeker dengenizi ayarlar. Tarçınlı su tüketirken daha aromalı olsun derseniz içine elma ve limon parçacıkları atabilirsiniz. Şeker koymanıza gerek yoktur. Tarçın şeker ihtiyacını yok eder.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı