Connect with us

Spor

Açık Havada Yapmanız Gereken Sporlar

Açık Havada Yapmanız Gereken Sporlar

Açık havada spor yapmak spor yapmanın en keyifli şeklidir. Ayrıca açık havada yapılan sporlarda temiz havanın etkisiyle vücudun yağ yakma hızı artmaktadır. Açık havada spor yapmak için en uygun saatler sabah saatleridir. Güne erken başlayarak metabolizma hızınızı da artırabilirsiniz. Spor yapmak için ayıracağınız ekstra zaman yoksa işe, okula, markete giderken spor yapabilirsiniz. Özetle açık havada yapmanız gereken sporlar şunlardır.

Açık Havada Bir Alet Kullanarak Yapılabilecek Sporlar

Açık havada bir alet yardımıyla yapabileceğiniz pek çok farklı spor bulunmaktadır. Bu sporları şu şekilde özetleyebiliriz:

1. Paten kaymak açık havada yapılabilecek sporların içinde en eğlenceli sporlardan biridir. Sadece bir çift paten satın alarak hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de spor yapabilirsiniz.

2. Bisiklete binmek açık havada yapılabilecek bir diğer spor çeşididir. Bunun için çok pahalı bir bisiklet almak zorunda da değilsiniz. İkinci el bir bisiklet bile işinizi görecektir.

3. Bir top edinerek de spor yapabilirsiniz. Basketbol, futbol, voleybol gibi açık havada yapacağınız sporlar sosyalleşmenizi de sağlayacaktır.

4. Belediyelerin parklara kurdukları açık hava spor aletlerini kullanarak da spor yapabilirsiniz. Ayrıca bunun için hiçbir ücret ödemeniz de gerekmez.

5. Açık havada ip atlayarak da spor yapabilirsiniz. İp atlayarak da hem spor yapıp hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Açık Havada Hiçbir Alet Kullanmadan Yapılabilecek Sporlar

Açık havada hiçbir alet kullanmadan da spor yapabilirsiniz. Bu sporları şu şekilde özetleyebiliriz:

1. Yürüyüş yapmak ilk akla gelen açık hava sporudur. Yürüyüş hem kalori yaktırır hem de sizi fazla zorlamaz

2. Açık havada yüzebilirsiniz. Yüzerek tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Ayrıca su vücudunuzda rahatlama sağlar.

3. Açık havada pilates yapabilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızı da bu aktiviteye davet ederek birlikte eğlenerek spor yapabilirsiniz.

4. Açık havada koşarak ya da dans ederek de kalori yakabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı