Connect with us

Spor

Yürüyüş Esnasında Kas Ağrı Noktaları Nasıl Oluşur?

Yürüyüş Esnasında Kas Ağrı Noktaları Nasıl Oluşur?

Spor insan hayatı için çok önemli bir yere sahiptir. Geçmişten günümüze bütün uzmanların sağlık için kesinlikle tavsiye ettiği alanlardan ve faaliyetlerden birisidir. Yürüyüş de çok fazla efor sarf etmeseniz bile spor yapmanın altın kurallarından birisidir. Birçok insan sağlıklarını her sabah veya akşam yaptıkları düzenli yürüyüşlere borçludur. Ancak bu yürüyüşler esnasında insanlar kas bölgelerinde ağrılar hissedebilir ve bunların nedenleri de birbirinden farklı olabilir. Peki, yürüyüş esnasında kas ağrı noktaları nasıl oluşur? Sorusuna verilebilecek cevaplar nelerdir.

Yürüyüşün İnsan Vücudundaki Önemi

Yürüyüş insan sağlığı için çok ama çok önemlidir. Normal spor dallarının sağladığı faydaları bu kolay ve rahatlıkla yapılabilir faaliyet ile fazlasıyla görebilirsiniz. Uzmanların ve doktorların mutlaka tavsiye ettiği bu faaliyeti yaparken sizin de özellikle vücudunuzun alt bölümlerinde ağrılar meydana geliyorsa çok fazla korkmanızı gerektirecek bir şey olmadığını bilmeniz gerekir. Çünkü bu ağrıların büyük çoğunluğunun nedeni kaslara giden oksijenin azlığıdır. Spor esnasında doğru nefes alma yöntemlerini iyi uygulayamıyorsanız bu ağrıların oluşması gayet normaldir. Ancak bunun dışında vücudunuzun ağrıyan yerinde herhangi bir zorlanma veya kas yırtılması da meydana gelmiş olabilir. Bu bölgedeki kaslarınızı çok kullanmadığınızda hissetmeyeceğiniz ancak yürüyüş sırasında hissettiğiniz ağrılarınız da olabilir. Bunun için uzmanlara görünebilirsiniz.

Ağrıların Nedenleri

Aşırı derecede yemek yemek de kas ağrılarının en büyük nedenleri arasında yer alır. Çünkü çok fazla yemek yendiğinde kan akışı kaslara gitmek yerine hazım borusuna doğru yönelir. Bunun sebebi de fazla yediğiniz yemeğin sindirilmesinde vücudun zorlanması ve daha çok kana ihtiyaç duymasıdır. Bu durumda asıl gitmesi gereken yere yani kaslara kan gitmeyince dayanılmaz kas sancıları hissedebilirsiniz. Bu ağrıları kendiniz de son verebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı