Connect with us

Teknoloji

WordPress Yorum Alanı Aşağı Nasıl Alınır?

WordPress Yorum Alanı Aşağı Nasıl Alınır?

WordPress internet sitesi sizlere kendi internet sitenizi açmanıza olanak sağlayan bir sosyal platformdur. WordPress uygulamasını bu yönüyle bize sağladığı kolaylık ise eğer kodlama bilmiyorsanız kendi internet sitenizi genel olarak insanlara oldukça zor ve karmaşık gelen kodlama işlemi kullanmadan açmanızı sağlıyor olmasıdır. Sitenizin genel temasını ve tasarımını size sunulan seçenekler arasından istediğiniz kombinasyonlarla seçip kendi zevkinize göre tasarlayabiliyor ve internet alemine açılabiliyorsunuzFakat WordPress her ne kadar bize bu kolaylıkları sağlamış olsa da bazen bu tasarımları yaparken
zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Son dönemlerde ise kullanıcıların en çok zorlandıkları konulardan biri ise WordPress yorum alanı aşağı nasıl alınır.

Peki, Yorum Alanını Aşağı Nasıl Alabiliriz?

WordPress uygulamasının bizlere sunmuş olduğu yeni güncellemeyle birlikte yorum bloğu sitenizin üst kısmına alındı ama bazı kullanıcılar maalesef ki bu yeni eklentiden hoşlanmadı. Bu nedenle de tekrar yorum kısmını üst tarafa alabilmek için bir çözüm bulmaya çalışıyorlar. Eğer sizde bu yeni güncellemeden memnun değilseniz yapmanız gereken işlem oldukça basit. WordPress uygulamasının tabiri caizse kan damarlarını oluşturan functions.php dosyası üzerinden şablonlarda birtakım değişiklikler yapmanız gerekiyor. Bu dosyaya ulaşmanız ise oldukça basit. WordPress hesabınıza giriş yapıp daha sonra ise temalar kısmına tıklamasınız. Bahsettiğimiz dosya bu kısımda bulunuyor. Bu dosya üzerinde birkaç şablon düzenlemesi yaptıktan sonra ise yorum kısmını alt tarafa alabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı