Connect with us
wordpress 4.0

Wp Haberleri

WordPress yeni sürümü WordPress 4.0 Benny yayınlandı

WordPress yeni sürümü WordPress 4.0 Benny yayınlandı

WordPress’in kurucusu Matt Mullenweg, yeni WordPress sürümünün yayınlandığını WordPress’in resmi blogu üzerinden duyurdu. Benny isimli yeni sürüm daha iyi bir yazım deneyimi ve blog yönetimi sunuyor.

Mayıs ayında 160 milyon dolar yatırım alan Automattic’in ana ürünü olan WordPress, yeni sürümde medya içerikleri sonsuz bir dizilimle sunuluyor. Daha iyi detaylarla birlikte görüntüleme ve düzenleme tarafında da iyileştirmeler yapılmış.

Yazıya içerik gömmek artık çok basit

Yazı içerine bir kod gömmek ise artık son derece basit. Bir Youtube videosunu veya bir Twitter iletisini yazıya yerleştirmek için sadece bağlantıyı yapıştırmak yeterli. Aynı zamanda bu yenilik yerleştirilen içeriklerin gerçek görüntüsünü de sunuyor. Yani yazı önizlemesi yapmaya gerek kalmıyor. Youtube’dan çalma listesi eklemek gibi diğer bu konuda yapılan yenilikler şurada açıklanıyor.

 

wordpress 4.0

Yazı yazma deneyimini de daha düzgün ve rahat bir noktaya getiren WordPress, kullanıcıların yazı yazarken başka şeylerle ilgilenme şansını biraz daha azaltmaya çalışmış. Ücretsiz ve açık kaynaklı WordPress eklentilerinin sayısı 30 bine ulaşmış ve WordPress 4.0 ile bu bölümde de yeni ölçümler, daha iyi bir arama ve görsel gezinme deneyimi sunuluyor.

WordPress kullanıcısıysanız otomatik güncellemeyle veya wordpress.org/download adresinden indirerek yeni sürümü deneyebilirsiniz.

WordPress’in 4.0

Yeni sürümüyle yazı yazmak oldukça kolay bir hale getirilmiş. Daha önce yazı yazmak için kullanılan metin editörü sabit bir halde duruyordu ama güncellemeden sonra sayfayı aşağıya indirdikçe metin editörü de sizi takip ediyor. Son olarak yapılan yenilik ise eklentiler bölümünde. Eklentiler sayfasında daha kolay ürün bulmanız ve ekleyebilmeniz için geliştirilmiş bir bölüm sizi karşılayacak.

WordPress’in Benny sürümüne geçmek isteyenlerin yapması gereken işlem oldukça basit. Panelinize gelen güncelleme bildirimi kullanarak veya FTP üzerinden yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı