Connect with us

Teknoloji

WordPress Nasıl Türkçeleştirilir?

WordPress Nasıl Türkçeleştirilir?

Önceden blog siteleri için kullanılsa da WordPress şuan tüm tüm websiteleri için kullanılıyor. WordPress web sitenizin içeriğini güncellemek, silmek, yeni içerikler eklemek, içeriğe resim ve video eklemek gibi işlerinizi WordPress sayesinde gerçekleştirmeniz mümkün. Peki wordpress nasıl türkçeleştirilir?

WordPress Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Çıktığı ilk günden beri sürekli gelişen ve günümüzün en popüler içerik yönetim sistemidir. WordPress site kurmak isteyen kişilerin istediği çoğu ihtiyacı ve özelliği karşılıyor. Blog ve benzeri internet sitesi kurmak istiyorsanız WordPress’i kullanabilirisiniz. Bir internet veya blog sitesi kurmak istiyorsanız kodlama bilmeniz şart. WordPress sayesinde kodlamaya ihtiyacınız kalmadan bu tarz siteleri kurabiliyorsunuz. Ücretsiz olan bu sistem milyonlarca kullanıcı tarafından sıkça kullanılmaktadır. Kuracağınız web sitenin temasını ayarlayabilir, resim, video ve slayt ekleyebilirsiniz. WordPress sayesinde bu tür işlerinizi hem en kısa zamanda hem de ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Nasıl Türkçeleştirilir?

Eğer Wordpress’i ingilizce olarak kurduysanız ve tamamını türkçeleştirmek istiyorsanız Türkçe Paketi’ni indirmeniz gerekiyor. Diğer bir yol ise ilk önce Ftp ile wp-config.php dosyasını indiriniz ve bir editör ile açınız.

wp-config.php dosyasından

define (‘WpLang’ ” ) bulunuz ve bunu

define (‘WpLang’ , ‘tr_TR’ ) şeklinde değiştiriniz.

Dosyayı FTP’den atın ve daha sonra WordPress Admın panelini açın. Güncelleme uyarısını güncellemeler bölümünde göreceksiniz. Reinstall Now butonuna tıkladıktan sonra artık WordPress’i Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı