Connect with us

Wordpress

WordPress 5.1 “Betty” sürümü yayınlandı.

WordPress 5.1 “Betty” sürümü yayınlandı.

WordPress 5.1 Betty sürümü şu anda hazır!

WordPress 5.1” Betty ” 21 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürüldü.

Ünlü caz vokalisti Betty Carter onuruna “Betty” adlı WordPress’in 5.1 sürümü, WordPress kullanılabilir durumda.

WordPress 5.0’ın ardından  - yeni blok editörünü tanıtan 5.1, özellikle editörün genel performansını artırarak görselliğe odaklanmış durumda. Ayrıca, bu sürüm site yöneticileri ve geliştiricileri için bazı önemli araçlarla daha iyi, daha hızlı ve daha güvenli bir WordPress’in yolunu açıyor.

Her Gün Biraz Daha İyi

WordPress 5.1 ile web sitelerin sağlıklı çalışması

Güvenlik ve hız dikkate alınarak, bu sürüm WordPress’in ilk Site Sağlığı özelliklerini tanıtıyor . WordPress, WordPress’e güç veren programlama dili olan PHP’nin eski moda sürümlerini çalıştıran sitelerin yöneticilerine bildirimler vermeye başlayacaktır.

Yeni eklentiler yüklediğinizde, WordPress’in Site Sağlığı özellikleri, çalıştırmakta olduğunuz PHP sürümüne karşı bunları kontrol eder. Eklenti sitenizle çalışmayan bir sürümü gerektiriyorsa, WordPress bu eklentiyi yüklemenizi önleyecektir. Böylelikle wordpres siteniz sağlıklı çalışmaya devam edecektir.

WordPress 5.1 Editör Performansı

WordPress 5.0’da tanıtılan yeni blok editörü gelişmeye devam ediyor. En önemlisi, WordPress 5.1 editör içinde sağlam performans geliştirmeleri içermesi. Yazı editörü biraz daha hızlı tepki vermekle birlikte yazma işlemi daha performanslı.

Gelecek sürümlerde daha fazla performans artışı bekliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı