Connect with us

Cilt Bakımı

Vücut Peelingi Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Vücut Peelingi Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Vücut peeling uygulamaları, ciltteki ölü derileri uzaklaştırmaya yarayan etkili yöntemlerden biridir. Vücutta zamanla cilt yüzeyinde lekeler, kalıntı ve pütür pütür noktacıklara yol açar. Bu sorunlar kötü görünüme neden olur. O yüzden vücudu yenileyen ve estetik görünümü düzelten en etkili yöntemi, vücut peeling uygulamasıdır. Ancak ne sıklıkla yapıldığı son derecede önemlidir. Çok sık yapmak cildin yapısını ve vücudun koruma mekanizmasını bozacaktır. Öyleyse vücut peelingi ne sıklıkla yapılmalı? Vücut peeling uygulamaları haftada 1-2 kez tavsiye edilir. Fakat cildinize ne uygun olan yöntemi tercih etmelisiniz. Böylece vücutta biriken kalıntılar temizlenecek ve cildiniz parlayacaktır.

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

Vücut peelingi cilt için son derecede etkilidir. Ancak çok sık yapmaktan kaçınmalı ve cildi kurutan yöntemlerden uzak kalmalısınız. Peeling uygulamaları derinin üst tabakasını yeniler, deriyi yumuşatır, ölü derileri uzaklaştırır, cilde parlaklık verir ve selülit izlerinin görünümünü azaltır. Aynı zamanda yaşa bağlı kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır.

Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır?

Vücut peeling uygulamasını yapmadan önce ilk olarak cildinize uygun olanı tercih etmelisiniz. Eğer cildinizde açık yaralar bulunuyorsa, peelingi bu alana yapmamalısınız. Uygulamaya vücudun en çok kuru olan bölgesinden başlayabilirsiniz. Peeling uygulamasını duştan sonra yapmanız daha etkili olacaktır. Gözenekler açıldığı için etkisini hızlıca görebilirsiniz. Vücut peelingini yukarı ve aşağı doğru dairesel hareketlerle uygulanmalıdır.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı