Connect with us

Cilt Bakımı

Küçük Bütçelerle Evde Cilt Bakımı Yapma

Küçük Bütçelerle Evde Cilt Bakımı Yapma

Günümüz yaşam yoğunluğu ve strese bağlı olarak cilt sorunları daha çok oluşabiliyor. Cildimizin sağlığını ve parlaklığını korumak için ise düzenli bakım çok fayda sağlar. Peki küçük bütçelerle evde cilt bakımı yapma mümkün mü? Her evde rahatlıkla bulunabilen ve fazlaca maliyet içermeyen bazı doğal malzemeler ile cilt bakımı yapmak son derece kolay ve pratik. Bu sayede parıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

Önemli Noktalar

Cilt bakımı öncesinde nasıl bir cilt yapısına sahip olduğunu bilmek önem taşır. Bu noktada kurumu yoksa yağlı bir cilde mi sahip olunduğunu bilerek buna göre bakım yapmak alınacak neticeleri daha başarılı hale getirir. Ayrıca cildimizde alerji gibi sorunlara yol açabilecek ürünlerden de uzak durmak önemli bir konudur.

Neler Yapılır?

Küçük bütçeyle neler yapabiliriz? Cilt bakımı için gözeneklerin açılması amacıyla, evinizde bir tencerede su kaynatıp, belli bir mesafeden yüz buhara tutulmak suretiyle 10 dakika gibi bir sürede cilt yumuşatılabilir ve gözenekler açılır.

Bal, elma sirkesi, maden suyu, limon, yoğurt, yeşil çay gibi doğal ürünler ile düzenli şekilde yapacağınız maskelerle hem cildi besleyebilir ve hem de cilt sağlığı ve parlaklığını koruyabilirsiniz.

Yine rutin olarak, cilt temizliği noktasında süt kullanabilir, gül suyu ile tonikleme aşamasını yerine getirebilirsiniz. Gül suyu gözenek arındırma ve siyah nokta oluşumunun engellenmesinde çok başarılıdır.

Rutin olarak yapacağınız cildi ölü hücrelerden arındırmada çilek ve domates gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Dairesel hareketlerle uygulama yapılıp ılık suyla temizlendiğinde peeling etkisine kavuşmuş olursunuz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı