Connect with us

Cilt Bakımı

Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Yaz mevsimi, cilt üzerinde çeşitli hasarların oluşmasına neden olabilen bir mevsimdir. Özellikle, güneş lekeleri kadınların ciddi problemleri arasında yer almaktadır. Sıcakların artması ile cildin nemini kaybetmesi, matlaşması, kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesi ve cildin sarkması yaz sonunda kadınların çeşitli cilt bakımlarına gereksinim duymasına neden oluyor. İşte yaz sonrası cilt bakımı için öneriler…

Hydrafacial Yöntemi

Son yıllarda kadınların sıklıkla başvurduğu cilt bakım yöntemlerinden bir tanesi hydrafacialdir. Hydrafacial yöntemi, cilt üzerinde birikmiş olan ölü hücrelerden cildin arınmasını sağlarken aynı zamanda güneşten kaynaklı olan lekelerin giderilmesinde kullanılıyor. Özellikle, dolan gözeneklerin temizlenmesine etki eden bu yöntemde; cildin vakumlanması, mikrodermabrazyon ve de LED terapi aşamaları komplike bir şekilde uygulanmaktadır. Hydrafacial yönteminin düzenli olarak, belli aralıklarla uygulanması; cilt üzerinde oluşan ince çizgilerin giderilmesini sağlarken aynı zamanda ciltte sıkılaşma etkisi yaratıyor ve cildin yağ ve nem oranını dengelemesine etki ediyor.

Mezoterapi Yöntemi

Yaz mevsiminden ve aşırı sıcaklardan dolayı cilt üzerinde meydana gelen hasarlara, zamanında müdahale edilmezse ne yazık ki kalıcı olabiliyor. Özellikle; cildin nemini kaybederek kuruması, yağ dengesini kaybetmesi, yüz şeklinin bozulmasına, cildin sarkmasına ve kırışıklıkların artmasına neden oluyor. Tüm bu olumsuzluklara etki eden ve giderilmesini sağlayan yöntem ise Mezoterapi yöntemidir. Mezoretari yöntemi, sorunlu olan bölge derisinin orta katmanına mikro iğneler ile cilde yararlı ilaçların enjekte edilmesi yöntemidir. Bu uygulama yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir ve uygulama sonrasında tedavi hemen etki etmekte; iyileşme gözlemlenmektedir. Kolajen üretiminin arttırılarak cildin iyileşmesini sağlayan mezoterapi uygulamaları günümüzde oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Eğer sizde yazın cildiniz üzerinde bıraktığı hasarlardan hemen kurtulmak istiyorsanız, son yılların revaçta olan uygulamaları Hydrafacial ya da Mezoterapi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı