Connect with us

Spor

Pilates ile Basen Eritme Egzersizleri

Pilates ile Basen Eritme Egzersizleri

Kadınların ve hatta erkeklerin baş belası olan, rahat elbise giyememe sebepleri olan basenleri eritmek ve bu beladan kurtulmak isteyebilirsiniz. Eğer siz de spor salonunda zaman kaybı yaşıyormuş gibi hissediyorum ve çok da faydası olmuyor diyorsanız evde yapabileceğiniz birkaç egzersiz sizin için tek çıkar yol olabilir. Pilates bu konuda size en çok yardımı dokunacak spordur. İşte pilates ile basen eritme egzersizleri hayatınızdaki bu belayı rahatlıkla uzaklaştırabilir.

Yapılacak Egzersizler

Yapılacak olan egzersizleri yaparak spor salonuna gitmeden tamamen kendi evinizde bu hareketleri yapabilirsiniz. Bu egzersizler sayesinde sadece basenleri eritmekle kalmayıp aynı zamanda vücudunuzu fit bir hale de sokabilirsiniz. Birinci egzersiz olarak ayaklarınızı omuz hizanızdan biraz daha geniş açıp, ellerinizi leğen kemiklerinizde sabitleyip olabildiğince aşağı hareket etmektir. Bu egzersizi üç set haline ve her sette 20 defa yaparak tamamlayabilirsiniz. Bu hareket size oldukça fayda sağlayacaktır. İkinci egzersiz olarak kalçanızı sıktıktan sonra, tek kalçanızı diğerine doksan derece olacak şekilde kaldırıp indirebilirsiniz. Bunu da her iki bacak ile yaparak egzersizinizi daha iyi ve faydalı hale getirebilirsiniz.

Egzersiz Yapmanın Faydaları

Birçok insan hem maddi bir çaba sarf edip hem de evde rahatlıkla yapabileceği hareketleri bir spor salonunda yapmak zorundaymış gibi hissederek bu alanlara yönelirler. Ancak aslında bu hareketleri evinizde para harcamadan ve her gün spor salonuna gitmeden de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede hem paranız cebinizde kalacak hem de evinizden uzaklaşmamış olacaksınız. Özellikle de yeni doğum yapan ev hanımları için hamilelik döneminde alınan kiloları vermek bir kabus haline dönüşebilir. Eğer siz de bu kafileye aitseniz yapmanız gerekenler oldukça basittir. Belirtilen egzersizleri evinizde her gün tekrar ederek çok daha rahat basen eritebilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı