Connect with us

Spor

Pilates Mi? Fitness Mı Daha Yararlı?

Pilates Mi? Fitness Mı Daha Yararlı?

Türkiye’de binlerce kadın ve erkek kilo problemi yüzünden kendini kötü hissetmektedir. Bu sebeple diyetlere başlanmakta ve ek olarak spor yapılmaktadır. Spor her açıdan her bireyin düzenli olarak yapması gereken görevlerinden biridir. Spor sağlık ve kilo vermek için oldukça önem teşkil eden bir konudur. Fakat pilates mi? fitness mi daha yararlı? Sorusunun cevabı aranmaktadır. Bu cevap herkesin isteklerine ve hedeflerine göre değişkenlik gösterdiği için net bir yanıtı da yoktur.

Hedeflerinize Göre Değişmektedir

Pilates’in mi yoksa fitness’ın mı yararlı olduğu sizin hedeflerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, kilo vermek istiyor iseniz fitness sizin için daha da yararlı olacaktır. Çünkü fitness sayesinde bolca kalori yakabilir ve yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir öte yandan da pilates, esneklik kazanmak, duruş bozukluklarını düzeltmek ve omuriliğin dik bir şekilde durması için tercih edilebilecek bir spor türüdür. Pilates ile de kalori yakabilirsiniz fakat bu sayı fitness’a göre daha düşük olacaktır. Bu sebeplerden dolayı seçeceğiniz spor, amacınıza ulaşmanız için size büyük katkıda bulunacaktır.

Hedefiniz İçin Uygun Olanı Seçmelisiniz

Bu sebeple hedefinizi belirlemeli ve ona uygun olan spor türünü tercih etmelisiniz. Eğer ikisini de uygulamak istiyor iseniz fitness’ı ayrı, platesi ayrı günlerde yapın. İkisi aynı günde olunca sizin için daha zor ve katlanılmaz bir hale gelebilme ihtimali bulunmaktadır.

Genç Görünmenin Sırları Nelerdir?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı