Connect with us

Sağlık

Kuru Ciltlilere Öneriler

Kuru Ciltlilere Öneriler

Cildimiz bizim için önemlidir özellikle bu yazımda kuru ciltlilere öneriler vermek istiyorum. Her insan güzel ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmak ister. Bunun içinde gerekli tedbirleri alıp vücuduma uygulamayı tercih edip tavsiye ediyorum. Yağlı ve kuru cilt tipi vardır. Kuru olan cilt en zor cilt tipidir. Öncelikle cildi kuru olan kişiler yüzlerini ılık su ile yıkamalıdırlar. Cilt kuru diye sıcak su ile yıkamak yanlış olur. Tam aksine sıcak su cildin daha çok kurumasına sebep olmaktadır. Vücut sabunları bu tür ciltler için çok sert olmaktadır. Bu nedenle vücudunuza uygun kremler ve sabunlar kullanmalısınız.

Kuru Cilt İçin Öneriler

Öncelik olarak ılık su ve yumuşak bir havlu ile kurulandıktan sonra cilde en uygun nemlendirici kullanılmalıdır. Makyaj malzemelerini de kuru cilde özel olarak tercih etmelisiniz. Makyaj uzun süre yüzünüzde kalmamalıdır. Doğru temizleyici mendillerle temizlenmelidir. Cildi tahriş edici kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız.

Kuru Cilde Uygulanan Maskeler

Süt maskesi hem doğal bir temizleyicidir hem de nemlendirici krem niteliğindedir. Ilık süte yumuşak bir bez ya da pamuk batırılıp yüze sürülüp 10 dakika beklenmelidir. 10 dakikadan sonra yıkanıp vücudun ne kadar güzel nemlendiğini göreceksiniz.

Aloe vera maskesi doğal bir peeling maskesidir. Taze bir aleo vera yaprağını koparıp yüzünüzü sürün. 15 dakika bekledikten sonra yıkayın ve cildinizdeki kuruluğun azaldığını göreceksiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı