Connect with us

Cilt Bakımı

2019’un En İyi Parfümleri

2019’un En İyi Parfümleri

Stiliniz de kullanacağınız en önemli detay sizce nedir? Aksesuar, ceket, ayakkabı demek isteyebilirsiniz. Ama bu sorunun en net cevabı kokudur. Koku, şıklığa yapılan en önemli dokunuştur. Kullanılan parfümden karakter analizi yapmak bil mümkün olabilir. Tatlı, odunsu, mistik, havalı, sofistike, çiçeksi tüm bunlar ruh halinizi belirler. Siz konuşmadan bile bir şeyler söyleyebilirsiniz. Parfüm seçimini de doğru yapmak çok önemlidir. Karakteriniz size parfümünüzü anlatır ve onunla buluşturur. Bizde sizler için bu yazımızda 2019’un en iyi parfümleri nelerdir diye araştırdık. Aslında sizi siz olmaya biraz daha yaklaştırdık.

2019’un En İyi Parfümleri Nelerdir ?

Sıralamamız kesinlikle seçiminizi etkilemesin. Çünkü biz de hangisinden yazmaya başlayalım konusunda çok kararsız kaldık.

Acqua di Parma Irıs Nobile: Unisex parfüm seçenekleri ile vazgeçilemeyen kokular arasında. İtalya’nın Parma kentinden doğdu. Bilinen en kalıcı kokusu limon kolonyaları. Bildiğiniz limon kolonyaları gibi değil tabi ki. Kokladığınız da sizi İtalya’nın limon bahçelerine sürüklüyor adeta. Irıs Nobile ise kadınların mutlaka denemesi gereken karakteristik kokular arasında yer alıyor.

Joy by Dior: Bergamot, yasemin, mandalina. Gözlerinizi kapatıp hayal etmeye çalıştığınızda bile hayal ötesi bir durum. Sizi coşku ve neşeye sürüklerken alt notalarda meyve ve çiçek kokuları bir araya geliyor. Markanın reklam yüzü Jennifer Lawrence ise işlerinde ne kadar iddalı olduklarının bir başka kanıtı.

Giorgio Armani Si Passione: Bu parfüm hakkında sizlere sadece tutku diyebilirim. Baştan çıkarıcı bir koku. Romantik akşam yemeklerinin vazgeçilmezi. ”Ben buyum” demenin büyülü yolu. Güçlü, feminen ve özgür. Si’nin notası Frenk üzümü etrafında dolaşıyor. Yoğun vanilya ve meyvemsi bir koku. Parfümün odak noktası ise sedir ağacı. Bu da tabii afrodizyak etkisi yaratıyor.

Creed Millesime Royal Water: Kraliyet ailesinin seçimi olan bu eşsiz güzellik unisex bir parfümdür. Canlandırıcı taze nane ve ferahlık hayal edin. Ama bunun yanında musk amber ve bergamot karakter belirleyici özelliğe sahip.

Saint Laurent La Nuit de l’Homme: Odunsu kokular kullanmak istemeyen erkeklerin aradığı Keskin tazelik kokusu ve fresh bir hava. Kalitenin diğer adı. Yves markalı bu ürün tam kendinize aradığınız öel bir tarz. Sizi kalbinde barındırdığı kardamon özleriyle karşılayacak ve sonrasında yumuşak geçişle gelen lavanta tazeliğin adresi olacak.

Tom Ford Ombre Leather: Batının kalbinde çöl yaşamaya ne dersiniz? Erkeksi kokulardan uzak ilk nota baharat, safran, çiçeğin çöl tonları, sonrası şefkat gibi tatlı zambak ve yasemin. Bitiş ise kayalar ve kumun sizde bıraktığı yansıma.

Küçük bir detay vermek istiyorum. Kokunuz etrafınızda dans etsin istiyorsanız onu; 15 -20 cm uzaklıktan bileklerinize, saçlarınıza ve kulak memesinin arka kısmına kullanmanız yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı