Connect with us

Makyaj

Hassas Gözler İçin Makyaj Önerileri

Hassas Gözler İçin Makyaj Önerileri

Göz hassasiyeti, kızarıklığı tahrişi çoğu bireyin zaman zaman yaşayabildiği bir durumdur. Mevsim geçişlerinde alerji gereğiyle gözler kızarabilir, tahriş olabilir bunun dışında kullanmakta olduğunuz ürünler de gözünüzün olduğundan daha hassaslaşmasına neden olabilmektedir. Kadınlar günlük hayatlarında sıklıkla makyaj yaparlar ve bir kadın için göz makyajı olmazsa olmazdır. Kullandığınız makyaj malzemeleri, yüz fırçaları, makyaj temizleme ürünleri gözünüzü daha hassas bir hale getirebilir.

Hassas gözler için makyaj malzemeleri hemen hemen her markada bulunmaktadır. Hassas ve kızaran gözler için antialerjik olarak üretilmiş olan maskaralar ve göz kalemleri bulunmaktadır. Eğer gözünüz hassas ise far tercihinizi de toz fardan yana da değil krem fardan yana kullanmanız gereklidir. Toz farlar gün içinde rüzgâr yağmur gibi dış etkenlerle uçup gözünüzün içine rahatlıkla girebilir. Krem farlar ise krem formunda olduğu için uçma ve gözün içine girme gibi bir riskleri yoktur.

Göz İçine Kalem Uygulamasından Kaçının

Birçok kadının gözleri olduğundan daha büyük ve iri göstermek için kullandığı birtakım hileler bulunmaktadır. Bu hilelerden bir tanesi de gözün içine beyaz veya ten rengi kalem sürmektir. Bu uygulama gözleri olduğundan daha büyük göstermekle beraber gözlerin rengini daha canlı göstermektedir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat hassas gözler için makyaj malzemeleri içinde göz kalemi bulunsa da göz kalemi gözün içinde değil dış kirpik bitimine uygulanmalıdır.

Makyajınızın Temizliğine Önem Verin

Makyaj ile uyumak, makyaj ile uzun süre geçirmek bütün cilt tipleri yorar ve cildinize gözlerinize zarar verir. Mümkün olduğunca makyajınızı dışarıdan geldiğinizde hemen temizlemeniz gereklidir. Kullandığınız makyaj temizleme ürünlerinin hassas ciltlere özel olmasına özen gösterin, aksi takdirde gözlerinize zarar verip kızarıklığa sebep olabilir.

Hassas gözler için makyaj malzemeleri ve hassas gözler için üretilmiş olan makyaj temizleme suları ve jelleri bulunmaktadır. Eğer gözünüzde sürekli bir kızarıklık ve iltihap meydana geliyorsa gözler için üretilmiş olan özel şampuanlar satılmaktadır. Bu göz şampuanları eczanelerde, dermo kozmetik mağazalarında bulunmaktadır. Göz şampuanını düzenli kullanarak gözlerinizin hassaslaşmasını engelleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı