Connect with us

Makyaj

Göz Makyajı Temizlemenin Püf Noktaları

Göz Makyajı Temizlemenin Püf Noktaları

Göz makyajı estetik görünüm açısından çok fazla önem veriliyor. Ancak makyajın önemi kadar, temizliğinin de yapılması gerekir. Göz çevresi diğer bölgelere göre son derecede hassastır. Makyaj kalıntıları alerjik reaksiyonlara ve göz bölgesinin mikrop kapmasına sebebiyet verebilir. O yüzden göz makyajı temizliğinin aksatılmamalıdır. Doğru göz makyajı temizlemenin püf noktaları mevcuttur. İlk olarak doğru makyaj temizleme ürünleri kullanmalı ve göz bölgesini tahriş etmemeye özen göstermelisiniz. Göz çevresine nazik davranmalı ve çok fazla bastırmadan temizlemelisiniz. Pamuk yardımıyla temizleme işlemi yapabilirsiniz.

Göz Makyajını Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz bölgesi hassas olduğundan, makyajınızı temizlerken son derecede dikkatli olmalısınız. Gözünüzü bastırmamalı ve tampon hareketler ile temizleme işlemi yapmalısınız. Makyajı sert bir şekilde çıkarmak göz torbalarına ve hatta kırışıklıklara bile yol açabilir. Aynı zamanda göz çevresine kesinlikle cilt temizleyiciler kullanmamalı ve gözünüzle temas etmemelisiniz. Pamuk yardımıyla cildinize uygun temizleyiciler tercih ederek makyajı yavaş hareketlerle çıkartabilirsiniz.

Göz Makyajı Ciltten Nasıl Arındırılır?

Makyajı temizleme işleminden sonra ara sıra kalıntıları kalabilmektedir. Bu kalıntılar gözünüze zarar verir ve kızarmasına yol açabilir. O yüzden tamamen arındırmak için doğal yağlar veya vazelin tercih edebilirsiniz. Yine pamuk yardımıyla az miktarda doğal bir yağ sürerek gözünüzü arındırabilirsiniz. Hem göz bölgesinin yumuşamasını sağlayacak hem de makyaj kalıntıları tamamen temizlenecektir. Hafif dokunuşlar ile göz makyajınızı silebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı