Connect with us

Makyaj

Düzgün Bir Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Düzgün Bir Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj bayanlar için oldukça önemlidir. Günlük makyajların yanı sıra özel davet makyajları da özenerek yapılır. Makyaj yapmanın da belli püf noktaları bulunur. Bu püf noktalarının bilinmesi kusursuz bir makyaj için büyük önem taşır. Bunlardan biri de düzgün bir göz makyajı nasıl yapılır? Sorusunun cevabıdır. Gözler makyajda en belirgin yerlerdir. Makyajı asıl gösteren yer gözdür. Bu nedenle göz makyajına özen vermek ve tekniklerini bilmek gerekir. Bu tekniklerden ilki göz şeklinin bilinmesidir. Gözlerin küçük ya da büyük olması makyaj tekniğinde önemlidir. Küçük gözlerde gözü ön plana çıkaracak uygulamaların yapılması göz makyajını güzelleştirir.

Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz makyajında öncellikle göz altlarının iyi temizlenmesi ve kapanması gerekiyor. Göz altları şiş ve kirli olan bayanlarda güzel kapatıcılar ile göz altlarını kapatmak en önemli tekniktir. Göz altları temizlendikten sonra yapılacak ilk işlem aydınlatma uygulamasıdır. Kapatıcılar ve aydınlatıcılar göz makyajının püf noktasıdır. Bu işlemlerden sonra göz kalemi çekme işlemi yer alır. Göz kalemi gözü öne çıkarır. Bu sayede gözler belirginleşir. Göz kalemi göz bitimine kadar sürülmelidir.

Göz Makyajında Bilinmesi Gerekenler

Göz makyajında göz kaleminden sonra dar uygulanır. Ten rengine en uygun far seçilir. Far sürme tekniğinde gözler ve kaşlar arasındaki mesafe önemlidir. Kaşları göz hizasına yakın olan bayanların farlarını sürerken far dağılımı iyi yapılmalıdır. Göz makyajını kusursuz ve düzgün yapmanın en önemlisi de son olarak rimel kullanmaktır. Rimel göz makyajında yapılan son işlemdir. Rimel kirpiklerin dolgun görünmesini sağlar. Dolgun kirpikler ve belirgin gözler göz makyajını güzelleştirir. Bu tekniklerle göz makyajı yapmak düzgün ve kusursuz bir göz makyajı yapmanızı sağlar.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı