Connect with us

Sosyal Medya

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter’daki mavi tik onay rozeti herkesin ilgisini çekebileceği gibi güvenilir twitter hesabı olduğu izlenimi vermesi açısından onaylı hesap için çok olumlu bir durumdur.

Twitter hesabını onaylatmak ve mavi tik almak, tanınmış kişilerin, kurumların veya markaların gerçek hesabı olup olmadığını onaylamak için Twitter tarafından bir program dahilinde sunulan bir özelliktir.

Mavi tik yani Twitter rozeti, hesap profilinde ismin yanında, arama sonuçlarında ise hesap isminin hemen yanında görünür. Profil veya tema rengi özelleştirilse bile, her zaman aynı renktedir ve aynı konuma yerleştirilir.

Burada bazı hesaplar onaylanmış hesap gibi kullanıcıyı yanıltmak için bazı hilelere başvurulmaktadır. Bu dumda rozetin, ismin yanında değil de, örneğin profil fotoğrafı, başlık fotoğrafı veya kişisel bilgiler gibi başka bir yerde görüntülendiği hesaplar onaylanmış hesaplar değildir. Buna dikkat etmek gerekir.

Diğer sosyal medya instagram’da olduğu gibi Twitter’da da mavi tik almak herkesin arzuladığı bir şeydir. Fakat Twitter bu konuda işi çok sıkı tutmaktadır.

Çok arzu ettiğinizi biliyoruz fakat Twitter’in duyurusunda da belirtildiği gibi artık hesap onaylatma programını askıya almış durumda. İlgili Twitter durusunu aşağıda görebilirsiniz.

Önemli: Onaylanmış hesap programımızın şu an için askıda olduğunu lütfen unutmayın. Şu anda yeni istekleri değerlendirmeye almıyoruz.

https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/about-twitter-verified-accounts

Artık isteyen herkes Twitter’da mavi rozet alabilecek.

Men are silhouetted against a video screen with an Twitter logo as he poses with an Samsung S4 smartphone in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, August 14, 2013. REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA – Tags: BUSINESS TELECOMS)

Twitter’in canlı yayın platformu Periscope üzerinden canlı yayın yapan Twitter CEO’su Jack Dorsey, tüm kullanıcıların takdirini toplayacağı bir haberi verdi. Önceden Twitter mavi rozet almak çok kolay olmamakla birlikte, şu an bu özelliğin askıya alınmıştır. Fakat Dorsey, Twitter rozeti ile ilgili önemli bir geliştirme yaptıklarını, yakın bir zamanda da isteyen herkesin ilgili şartları sağlayarak mavi rozet sahibi olabileceğini belirtti.

Twitter ürün yöneticisi David Gasca konu ile ilgili bir açıklamada bulunmuş, mavi rozet uygulamasının amacının dışına çıktığını, statü göstergesi olarak kullanılmaya başlandığını belirtmişti. Bundan böyle mavi rozetin herkese verilmesinde ki amaç bu olsa gerek.

Bu uygulamanın ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmasa da böyle bir müjdenin verilmesi herkes tarafından olumlu karşılansa da bunun beraberinde suistimallerin olabileceği akıllara geldi. Şimdilik bekleyip göreceğiz.

Twitter rozeti hakkında gelişlemeler olduğunda yine buradan paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Instagram’da Onaylı Hesap Nasıl Olunur? Mavi Tik Alma Yolları

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı