Connect with us
instagramda mavi tik

Sosyal Medya

Instagram’da Onaylı Hesap Nasıl Olunur? Mavi Tik Alma Yolları

Instagram’da Onaylı Hesap Nasıl Olunur? Mavi Tik Alma Yolları

Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşımının yapıldığı en büyük sosyal medya uygulamalarından biridir. Peki, Instagram’da onaylı hesap nasıl olunur? mavi tik alma yolları nelerdir? İşte onaylı hesap ile ilgili tüm bilgiler:

Mavi Tik Nedir?

Instagram uygulaması üzerinde bazı hesaplarda mavi tik işareti görmek mümkün. Mavi tik simgesi Instagram uygulaması içerisinde açılan hesapların onaylı hesap olduğunu ifade etmek için kullanılıyor. Onaylı hesaplar herkes tarafından kullanılamıyor. Genellikle çok ünlü ve tanınmış kişilerin hesapları ya da tanınmış markaların hesapları onaylı hesap oluyor. Mavi tik simgesi olan hesaplar başka kişiler tarafından taklit edilemiyor.

Onaylı Hesap Nasıl Alınır?

Onaylı hesap için Instagram üzerinden kişisel olarak başvuru yapmak yeterli oluyor. Instagram hesabınız üzerinden ayarlar kısmına girerek buradan hesabınızın onaylı hesap olması için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kısımda başvuru kelimesine dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu özellik kullanıcılara sadece ayarlar kısmından sağlanacak ama kullanıcıların bu anlamda yalnızca başvuru yapmalarına izin verilecek.

Bundan sonrası Instagram’ın karar vermesine bağlı olacak ve sizin hesabınızın onaylı bir hesap olup olmaması konusunda Instagram gerekli araştırmaları yaparak karar verecek. Başvurularınızın olumlu ya da olumsuz olduğu sonrasında mutlaka size bildirilecek. Onaylı hesap için başvuru yapacak kullanıcıların ayarlar kısmından onaylı hesap başvuru sekmesine tıklayarak sonrasında karşılarına çıkan kısımları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekiyor.

Doğrulama seçemeği gözükmüyorsa ne yapmalısınız?

Ayarlar sayfasına gidin. Bu sayfadan ayarlar kısmında aşağı doğru kaydırın, ‘Destek’ başlığının altında ki, sorun bildir seçeneğine tıklayın. Buradan ‘Görüş bildir’e tıklayın. “Özelliği Seç” kısmında ki profil kısmına tıklayın. Sağ üstten devam ediniz. “Neyi Geliştirmemizi istersin?” ekranında hesabınızın niçin doğrulanması gerektiği ile alakalı resmi belge, nüfus cüzdanı, vergi levhası, marka patent belgesi v.b gibi bilgileri yazıp göndererek değerlendirilmesini talep edin.

Instagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak İçin 10 Etkili Yol


Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı