Connect with us

Teknoloji

Snapchat Harita Özelliği Nasıl Açılır?

Snapchat Harita Özelliği Nasıl Açılır?

Snapchat, son zamanların en popüler uygulamalarından bir tanesidir. Snapchat, kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlayan bir platformdur. Peki snapchat harita özelliği nasıl açılır? İşte Snapchat haritalar özelliği ile ilgili detaylar:

Harita Özelliği Nedir?

Harita özelliği, Snapchat uygulaması üzerinden kişilerin nerede olduğunu gösteren bir özelliktir. Bu özellik ile uygulamada yer alan kişilerinizin yerlerini eğer arkadaşlarınız buna izin vermişse harita üzerinden görebilirsiniz. Harita özelliğini aktif ettiğinizde bunun kimlere görünüp kimlere görünmeyeceğini ayarlayabilir, yerinizi sadece istediğiniz kişilere gösterebilirsiniz. Haritalar özelliği ile arkadaşlarınızın nerede olduğunu ve neler yaptığını görebilirsiniz. Bunun haricinde yine harita özelliği ile o civarda yakın tarihlerde yer alan konser, tanıtım gibi popüler etkinlikleri takip edebilirsiniz. Haritalar özelliği uygulama içerisinde yoksa uygulamayı güncelleyerek bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Harita Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Snapchat haritalar özelliğini aktif etmek için şu adımları takip edin:

  • İlk önce Snapchat uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulama açıldıktan sonra yukarıda yer alan Ara kısmına dokunun.
  • Buradan haritanın üzerine dokunun ve sağ üst kısımdan Ayarlar seçeneğini açın.
  • Bu kısımda eğer Hayalet Mod açık ise kapatın ve Konumumu Kimler Görebilir ayarını harita paylaşımını kimlere açmak istiyorsanız ona göre ayarlayın.
  • Snapchat uygulamasında harita özelliğini aktif etmek bu kadar basittir. Haritalar özelliği ile kendi çevrenizde ve kendi şehrinizde neler olup bittiğini anında öğrenebilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı