fbpx
Connect with us

Para & Borsa

Lego sadece bir karne hediyesi değil, iş daha büyük

Lego sadece bir karne hediyesi değil, iş daha büyük

Şaşırtıcı Bir Para Kazanma Yöntemi Olarak Lego

Lego sadece bir karne hediyesi değil, iş çok daha büyük: Lego, (altın, borsa veya bitcoin gibi) bir yatırım aracı. Geçtiğimiz hafta Bloomberg’de yayınlanan şu makaleye göre dünyanın en karlı yatırımlarından biri Lego alıp kenara atmak.

Krizlerden etkilenmeyen, plastik olduğu için paslanmayan, oynadıkça bozulmayan, oynadıktan sonra da paketine tekrar koyup satılan, üzerinden vakit geçtikçe de fiyatı dolar bazında artan bir “yatırım ürünü” Lego.

Ekonomi uzmanı Victoria Dobrynskaya’nın şuradaki 27 sayfalık raporuna göre 2000-2015 döneminde Londra Borsası %4 ve altın %9 kazandırırken, Lego %12 kazandırdı. Bitcoin ise 16.12.2017’de 19.000 dolar iken, dün 3.500 dolar idi. 10.000 farklı Lego paketinin yıllar bazında yapılan fiyat analizine göre bu alternatif yatırım aracı, milyonlarca fanı olduğu için derinlikli ve şaşırtıcı bir para kazanma fırsatı gibi duruyor.

10.000 farklı Lego paketinin yıllar bazında yapılan fiyat analizine göre bu alternatif yatırım aracı, milyonlarca fanı olduğu için derinlikli ve şaşırtıcı bir para kazanma fırsatı gibi duruyor.

Youtube’dan Para Nasıl Kazanılır?

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı