Connect with us

Teknoloji

Youtube’dan Para Nasıl Kazanılır?

Youtube’dan Para Nasıl Kazanılır?

Youtube içerisinde sayısız video barındıran bir video paylaşım sitesidir. Site üzerinden paylaşım yapmak için üye olmak ve ardından videolarınızı yüklemeniz yeterli olacaktır. Videolarınızın daha fazla kişiye ulaşması için takipçilerinizin sayı olarak artması gerekir. Önceleri sadece video paylaşmak ve zaman geçirmek için bir uğraş sayılan Youtube videoları zaman içerisinde bir kazanç hatta Youtuber adı altında bir meslek haline gelmiştir. Youtube’dan nasıl para kazanılır? sorusunun cevabı ise bu durumlardan sonra daha çok merak edilmeye başlanmıştır.

Youtuber Olmak

Öncelikle ücretsiz şekilde Youtube ana giriş sayfasından üye olmanız gerekir. Üye olduktan ve bir sayfa edindikten sonra artık videolarınızın izlenmeye başlaması gerekmektedir. Çünkü Youtube videolarınızın izlenme sıklığı ve süresi üzerinden size kazanç sağlar. Videolarınızın belli bir miktarda ödeme alabilir hale gelmesi için milyonla ifade edilen oranlara ulaşması şarttır. Bunu sağlayanlar artık Youtuber olmakta ve geçiminizi sağlamaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Takipçi ve İzlenme Artırılabilir?

Takipçi ve izlenme sayısı ödeme alabilmek için bilinmesi gereken en temel durumlardır. İzlenmek için ilgi çeken videolar veya paylaşımlar üretebilmek gerekir. Bazı Youtuber’lar video üretebilmek için ülke sınırları dışına çıkarken bazıları ise sınırları zorlayan işler yapmayı denemektedir. Bunun için alanınıza ve yönünüz en başından belli olmalıdır. Aksi durumda sıradan ve bulunan videoların sayfanızdan yayınlanması kazanç anlamına gelmeyecektir. Bunun için sosyal medya uzmanlarından destek de alabilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Lego sadece bir karne hediyesi değil, iş daha büyük - Temel Yaşam

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı