Connect with us

Teknoloji

Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam, oyun platformu olarak oldukça gelişmiş, Valve Corporation şirketinin sahip olduğu 2003 yılında ise geliştirilmiş dijital oyun platformudur. Steam hesabı oluşturularak kullanılan uygulama içerisinde oyun satın almak ve ücretsiz oyunları oynayabilme imkanları tanınmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan Steam, kullanıcı sayısını her gün daha fazla arttırmayı başarmaktadır. Steam içerisinden ayrıca arkadaş listesi oluşturulabilir ve bu kişiler ile çevirim içi oyun oynanabilmektedir. Diğer bir konu ise Steam uygulamasının bir çok dil desteği sunmasıdır. Program kurulduğu zaman dil ingilizce olarak gelmektedir. Peki steam nasıl türkçe yapılır?

Steam Uygulamasını Türkçe Yapmak İçin İzlenecek Adımlar

Orijinal dili ingilizce olarak yüklenen steam uygulanası akıllara steam nasıl Türkçe yapılır? sorusunu getirmektedir.

Öncelikle steam hesabına kullanıcı adı ve şifre girişi yapılır. Giriş işleminden sonra sol üstte bulunan setting seçeneğine girilir. Açılan menü içerisinde interface bölümü seçilerek gelen sayfada bulunan dil seçeneği çıkacaktır. Bu bölümden Türkçe seçeneği seçilir. Bu menü üzerinden farklı diller de seçilebilmektedir. Steam hesabının dil değişimi için bu işlemlerin yapılması yeterlidir.

Steam Hesabı Nasıl Kurulur?

Steam, birçok işletim sistemi ile uyumluluk göstermektedir. Tamamen ücretsiz üyelik sağlayan bu uygulamanın öncelikle kendi internet adresinden indirilip yüklenmesi gerekmektedir. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yeni üyelik kaydı oluşturulur ve aktivasyon işlemi gerçekleştirilir. E-posta hesabına gönderilen geçici kod ile giriş yapılarak aktivasyon işlemi tamamlanır. Oluşturulan kullanıcı adı ve şifre işlemi ile birlikte giriş yapılarak steam uygulaması kullanılmaya başlanır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı