Connect with us

Teknoloji

iPhone Hızlı Şarj Olmuyor Sebebi Nedir?

iPhone Hızlı Şarj Olmuyor Sebebi Nedir?

Akıllı telefon modellerinde sıklıkla karşılaşılan sorunların başında şarj etme gelir. Yeterince hızlı şarj olmayan veya hiç şarj edilemeyen Apple marka telefonunuz için bazı yollar vardır. Bunları kontrol ettikten sonra hala şarj almaması halinde en yakın yetkili servise gitmeniz önerilir. İlk olarak bakılması gereken ise şarj aletidir. iPhone hızlı şarj olmuyor sebebi nedir diye merak edenler için bazı durumlar sunulabilir.

Şarj Aletinin Kontrolü

İlk olarak yapılması gereken güç kaynağının kontrol edilmesidir. Güç kaynağı olarak kullanacağınız USB kablo veya şarj aletinin işe yaradığından emin olmalısınız. Güç kaynağında sorun olması halinde yavaş şarj etme veya hiç etmeme gibi olasılıklar göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca aksesuarın Apple tarafından onaylanmış yani orijinal olup olmadığını da test etmek gerekir. Çünkü Apple marka cihazlar onaylı olmayan güç kaynakları ve şarj aletleri ile beklenen performansı göstermeyebilirler.

Yapılacak İşlemler

Şarj aletini kontrol ettikten sonra adaptörde herhangi bir kırık veya uçlarda sorun olup olmadığına bakmalısınız. Hasarlı olması halinde ciddi sorunlara neden olabileceğinden dolayı kullanmamak daha doğru olacaktır. Adaptör ile priz arasındaki bağlantının sıkı şekilde olduğundan da emin olmalısınız. Aksi halde güç kaynağı telefonunuza ulaşmayacaktır. Şarj girişinin kirlenmiş veya tozlanmış olma ihtimaline karşılık temizlenmelidir. Girişte sorun olması durumunda kesinlikle en yakın yetkili servisten destek alınması gerekecektir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı