Connect with us

Sağlık

Hijyenik Ped Nasıl Seçilir?

Hijyenik Ped Nasıl Seçilir?

Regl döneminde merak edilen konulardan biri de hijyenik ped nasıl seçilir? Konusudur. Bu dönemde pek çok bayanların satın almış olduğu pedin sağlıklı olmasına pek değer vermediği uzmanlarca dile getiriliyor. Farklı türden ve özelliklerden üretilen pedlerin deri sağlığını ve idrar kanallarına doğrudan etkili olduğu biliniyor. Fakat satın alınan pedin yeterince hijyenik olmaması da beraberinde deri sağlığını ve idrar yollarını olumsuz etkileyebildiğinden sağlık sorunlarına zemin hazırlayabiliyor.

Hijyenik Ped Seçiminde Özen Gösterilmesi Gerekenler

Hijyenik ped satın alınmadan önce maksimum düzeyde kaliteli olup olmadığı anlaşılması açısından ürünün detaylı olarak incelenmesi gerekiyor. Ayrıca düşük fiyat tarifeli ped türlerinden uzak durmaya özen gösterilmelidir. Ped satın alınmadan önce ürünün gerekli olan tüm sertifikalara sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Satın alınmak istenen pedin pamuk sertifikası, ekoloji sertifika ve vegan gibi niteliklere sahip olup olmadığına bakılmalıdır.

Ped üretici firmaları tarafından ürünlerinin daha çok ilgi görebilmesi açısından hoş kokulu ve plastik özelliği de ilave edebiliyor, fakat bu durumun tüketiciler açısından dezavantaj oluşturduğu uzmanlarca belirtiliyor ve bu sebeple plastik yapılı ve parfüm kokulu pedler yerine plastiksiz ve kokusuz pedler tercih edilmelidir. Satın alınmak istenen pedin geri dönüşümlü olup olmadığına dikkat edilmelidir. Geri dönüşümlü pedin kullanıcı sağlığı açısından ve çevre dostu olduğu bilinmelidir.

İnternet Üzerinden Ped Sipariş Verilebilir mi?

Yukarıdaki faktörlere dikkat edilmesi durumunda internet üzerinden de online olarak ped siparişi verilebilir. Kaliteli ve güvenilir e-ticaret sitelerinden nakit veya kredi kartı ile ödeme üzerinden en kaliteli ped türlerinden sipariş verilebilir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı