Connect with us

Teknoloji

Youtube Reklamları Nasıl Engellenir?

Youtube Reklamları Nasıl Engellenir?

Dünya’nın en büyük video paylaşım platformu Youtube, her geçen gün büyümeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Youtube izleyicileri Youtube’dan bir nebze memnun. İçerik hazırlayıcılar ise daha fazla memnun, çünkü her içerik para kazandırıyor. İçerik hazırlayıcılar Youtube reklamları ile paraya para demezken, izleyenler bu reklamlardan bir süre sonra bıkabiliyor. Bu bıkkınlık veren reklamlardan kurtulmanın yolları da elbette mevcut. Bu yazıda Youtube reklamları nasıl engellenir? Sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Eklenti İle Reklamları Engelleme (Sadece Pc İçin)

Youtube reklamlarını engellemenin ilk ve en kolay yolu eklentilerdir. Mozilla veya Chrome tarayıcılarında Youtube reklamları uBlock, AdGuard veya AdBlock eklentilerinden biri kurularak bu eklentiler sayesinde kolaylıkla engellenebilir.

Tarayıcının Varsa Özelliğini Kullanarak Engelleme

Youtube reklamlarını engellemenin böyle bir yolu da vardır. Opera veya Brave gibi tarayıcılar içlerinde reklam engelleyiciler barındırır. Ayarlardan bu özelliğin aktif edilmesi, reklamları engellemek için yeterlidir. Bu özellik mobil cihazlar için de geçerlidir. Mobil cihazlardan da Youtube reklamlarına bir son vermek mümkündür. Android kullanıcıları Youtube reklamlarını engellemek isterse Chrome’u açarak site ayarlarına girmeli ve açılan menüde Pop-Up’lar seçeneğinde bulunan imleci sağa kaydırmalıdır. Aynı özellik iOS kullanıcıları için de geçerlidir. iOS kullanıcıları Safari’yi açıp, Pop-Up’ları engelleme özelliğini aktif hale getirirse Youtube reklamlarından kurtulmuş olacaklardır. Mobil cihazında Opera veya benzer bir tarayıcı kullananlar da aynı bu şekilde Pop-Up (açılır pencere) engellemeyi aktif hale getirirse Youtube’da reklamlara takılmadan video izleyebilirler.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı