Connect with us

Spor

Yoga Hareketleriyle Zayıflamak Mümkün müdür?

Yoga Hareketleriyle Zayıflamak Mümkün müdür?

Vücutsal ve zihinsel olarak rahatlatmayı sağlana bir tür meditasyon sporu olan yoga sporu ayrıca merak edildiği üzere yoga hareketleriyle zayıflamak mümkün müdür? sorusuna da olumlu yönde yanıt sunuyor.

Her yaştan bireylere hitap eden yoga, özellikle günlük olarak yeteri düzeyde ve düzenli olarak gerçekleştirildiğinde metabolizma sisteminin hızlanmasına destek olarak fazla kiloların atılmasını sağlıyor. Ayrıca, uygulanışı son derece basit ve eğlenceli olan yoga spor egzersiz çalışmaları pekçok egzersiz çalışmalarından farklı olarak ciddi anlamda deneyim gerektirmediğinden istenilen ortamlarda kolayca uygulanabilir.

Yoga İle Fazla Kilolardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Yoga spor türünün ayrıca bazı türleri de bulunuyor. Dolaysıyla yoga sporuna geçilmeden önce beden yapısının çok iyi düzeyde bilinmesi gerekiyor. Örneğin, klasik yoga türü, daha çok vücudun tanınmasına yönelik uygulanır ve bu sebeple de fazla kiloların atılmasına destek olur.

Fakat, yoga spor türünün bir diğer türü olan bikram yoga türünün fazla kiloların atılması konusunda daha etkili neticeler sunabildiğini belirtebiliriz. Fakat yoga sporunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, yogayı sadece fazla kilolarınızdan kurtulmak adına değil, yaşamınızın önemli bir parçası haline dönüştürmenizdir.

Yogayı sadece zayıflama amaçlı ve geçici olarak tercih ettiğinizde fazla kilolarınızdan kurtulsanız dahi, kısa süreler içerisinde yeniden kilo almanız kaçınılmaz olabilir.

Yoga Sayesinde Kaç Kalori Atabilirsiniz?

Tüm spor çalışmalarında harcayacağınız kalori miktarınızın metabolizma hızınıza göre belirlendiğini belirtebiliriz. Metabolizma hızınız ise, yaş faktörünüz, kilo faktörünüz ve cinsiyet faktörüne göre değişkenlik teşkil edebilir.

Fakat, bilimsel olarak da ispat edildiği üzere yaklaşık olarak 60 dakika süre ile gerçekleştirdiğiniz yoga egzersiz çalışmaları sonucunda ortalama olarak 300 kalori harcayabilirsiniz. Özet olarak fazla kilolarınızdan doğal bir yoldan kurtulmak için yoga sporunu denemenizi tavsiye edebiliriz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı