Connect with us

Spor

Yerim Dar Diyenlere Evde Egzersiz Hareketleri

Yerim Dar Diyenlere Evde Egzersiz Hareketleri

Sağlıklı yaşamak istiyor ve spor salonlarına gitmeye vaktiniz yoksa evde rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizler sizi daha rahat hissettirecek. Önerilen egzersiz hareketleri ise bazı durumlarda evin küçük olması sebebiyle yapılamamaktadır. Bunun için her zaman bir alternatif de bulunurken, yerim dar diyenlere evde egzersiz hareketleri açıkça gösterilmektedir. Evde kendinize göre yeterli bir alan bulamadığınızda tariflenen hareketlerle daha sıkı ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kısacası, sporun yeri yoktur ve her zaman yapılabilir.

Yeriniz Dar Bile Olsa Egzersiz Yapmaktan Asla Vazgeçmeyin

Evinizde yeriniz küçük olsa bile yapabileceğiniz birkaç egzersiz programı ile daha sağlıklı olabilirsiniz. Yeri dar olan hanımlar için hazırlanan tüm programda birçok hareket isimleri yer almaktadır. Ayakta durup ellerinizi başınızın altına koyun ve aşağı doğru inip kalkın. Bu hareket sadece bir bölümde yapılacağından kolaylık sağlamaktadır. Vücudunuz dik bir şekilde olması bu hareketin daha rahat yapılmasını sağlamaktadır. Eskiden beri bilinen mekik hareketi de yer kaplamayan en doğru egzersiz hareketidir. Ayrıca yere uzanıp kollarınızla ayaklarınızı ortada birleştirmek de karın kaslarınızı çalıştırdığından önerilmektedir.

Evde Yapılan Özel Egzersizler

Ayrıca evde yeri olmayan hanımlar için en önemli egzersiz hareketi ise yüz üstü kollar üzerine uzanıp ayakları omuz genişliğinde açmak ve aşağı yukarı gidip gelmektir. İki set halinde 10 kez yapılması vücudun dinamikliğini arttırıp daha sportif olmasını sağlamaktadır. Hem kol, hem de bacak kısımları çalışacaktır. Diğer başka bir egzersiz hareketi ise kolların yukarıya doğru açılıp ayaklarında omuz genişliğinde açılması ve yere doğru gergin hareketlerle gidip gelinmesi tüm vücudu eşit oranda çalıştıracaktır. Sağlıklı ve dinamik bir vücudun olabilmesi için evde yapacağınız bu hareketler çok fayda sağlayacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı