Connect with us

Teknoloji

Yeni iPhone 11 basına sızdı! iPhone 11 nasıl görünecek?

Yeni iPhone 11 basına sızdı! iPhone 11 nasıl görünecek?

iPhone 11 (iPhone XI) Tasarımı ve Çıkış Tarihi

Geçen yıl tanıttığı üç iPhone X modeli ile istediği satış miktarını elde edemeyen Apple, 2019’un Eylül ayında tanıtımını yapacağı iPhone 11 modeli internete sızdı. 

9to5Mac.com’da geçen bilgiye göre telefona ait görünler yer aldı. iPhone 11 üç adet kameraya sahip olduğu gözlemlendi.

Apple firmasına yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, firmanın 2019 son çeyreğinde tanıtacağı modeller internette hız açısından daha performanslı bir özelliğe sahip olacak.

Basında yer alan iddialara göre, Apple, bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürmesi planlanan yeni iPhone11 modellerinde, eski modellere göre yüzde 30 daha hızlı veri transferi sağlayacak süper hızlı Wi-Fi teknolojisi ile internette daha performanslı olacak.

2018’de iPhone satışları neden düştü?

Apple’ın yavaşlayan iPhone sorununun ardından 2018 yılında başlattığı indirimli pil değişimi, yeni iPhone satışlarını da vurdu.

Apple firmasının 2018 iPhone satışlarıyla ciro rakamlarını düşüren asıl nedenin eski telefonlarda başlatılan pil değişimi olduğu ortaya çıktı. Şirketin 2018’de başlattığı kampanya ile 29$ karşılığındaki iPhone pil değişimi programından yaklaşık onbir milyon kullanıcı yararlandı. Geçmiş yıllardaysa bu rakam 1-2 milyon seviyesindeydi.

Şirketin 31 Aralık 2018’de sona eren 29$ karşılığındaki iPhone pil değişimi programından yararlanan kullanıcı sayısı 11 milyonu buldu.

2018’de iPhone telefonunun pilini değiştiren iPhone kullanıcıların sayısı rekor seviyesiyle ve iPhone XS ve iPhone XS Max’in yüksek fiyatlarıyla birlikte, yeni iPhone satışları beklenenin çok altında kaldı.

iPhone pil değişim ücreti ne kadar?

iPhone pil değişimi kampanyasından Türkiye’de de uygulanan batarya değişimi programı 31 Aralık 2018 tarihinde maalesef sona erdi. 

Bu pil değişimi kapsamında iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X için 29$ yani 199 TL olan pil değişimi ücreti yeni yıl ile kampanyanın sona ermesiyle birlikte 319 TL’ye oldu.

Garanti kapsamı dışında olan iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modelleri için ise 2019 yılı ile kampanyanın sona ermesiyle birlikte batarya değişim ücreti 449 TL oldu.

Apple tarafından henüz resmi bir açıklama gelmese de şirketin bu yıl aralarında ‘ucuz iPhone’ olarak da bilinen iPhone SE 2’nin de bulunduğu dört iPhone modelini tanıtacağı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy S10 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı