Connect with us

Spor

Yan Bölgelerdeki Simitleri Nasıl Eritebiliriz?

Yan Bölgelerdeki Simitleri Nasıl Eritebiliriz?

Özellikle kadınların ve mesleği masa başında olan kişilerin sorunlarından biri olan yan bölgelerdeki simitleri nasıl eritebiliriz? Bu durum için öncelikle şekerli ve hamurlu yiyecekleri %75 oranında azaltmamız gerekiyor. Daha sonrasında ise düzenli olarak her gün aynı saatte egzersizler yapmalıyız. Bu durumdan kurtulmak ortalama 3 hafta sürecektir.

Yan Bölge Simitlerine İyi Gelen Egzersiz Türleri

Hangi egzersizler yan bölge simitlerine iyi gelir. Birçok egzersiz programı bulunmaktadır. Eğer evde, amatör olarak tek başınıza bu simitlerden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken bazı egzersizler bulunmaktadır. Profesyonel egzersizlere youtube veya play store uygulamalarından ulaşabilirsiniz.

Plank Duruşu: plan duruşu özellikle göbek, yan karın, kalça ve omuz kaslarını geliştiren ve buralardaki yağları yakmaya yardımcı bir egzersiz türüdür. 5 çeşit plank duruşu bulunmaktadır. Bu plankları sırayla düzenli olarak sabah ve akşam yaparak yan bölgelerde bulunan simitlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Duruşu çok düzgün bir şekilde düzenli olarak yapmalısınız.

Elmayı Topla Egzersizi: elma toplama egzersizi bel fıtığı için çok önemli egzersizler arasında yer almaktadır. Elma toplama egzersiziyle hem boyunuzu 3 cm kadar uzatabilir hem de yan bölgede bulunan simitlerden kurtulabilirsiniz.

Yan Bölge Simitlerine İyi Gelen Yiyecek

Özellikle karın bölgesindeki yağların kolayca parçalanmasını sağlayan bir uygulama olan yoğurt karışımını sadece 1 hafta uygulamalısınız. Bir kâse ev yoğurdunun içerisine yarım limonu sıktıktan sonra içerisine bir tutam nane ve bir tutam pul biber atın. Daha sonra karıştırın ve gece uyumadan 30 dakika önce tüketin. Bunun en fazla 10 gün uygulamalısınız ve gün içerisinde en az 15 bardak su içmelisiniz. Bu uygulama egzersizlerin daha faydalı olmasını sağlayacaktır. Egzersiz yapmadan tek başına bunu tüketmek sizi amacınıza ulaştırmayacaktır.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı