Connect with us

Teknoloji

WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress Nasıl Kurulur?

Dünya üzerindeki internet sitelerinin alt yapılarında en sık tercih edilen ve son derece popüler olan WordPress, kurulum ve kullanım kolaylığı itibariyle en fazla dikkat çeken platformlardan biridir. Çoğu hosting şirketi, yalnızca birkaç tıklamayla WordPress kurulumu yapabileceklerini kullanıcılarına sunuyor. 5 dakikadan daha kısa sürede yüklemesi yapılabilen WordPress, manuel olarak oldukça pratik bir şekilde kurulabiliyor. Peki, merak edilen yönleriyle wordpress nasıl kurulur? İşte detaylar;

WordPress Kurulum Öncesi Yapılması Gerekenler

WordPress kurulumu yapmadan önce bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Birincisi mutlaka bir alan adı (host) ve domaine sahip olmak gerekiyor. Domain ve hosting olmadan WordPress kurulumu yapmak mümkün değil. Yani, WordPress’in bir internet sitesi olduğu ele alındığında, sitenin 24 saat yayın yapmasını sağlayan host serveri ile sitenin ismi olan domain, kurulum aşamasının olmazsa olmazlarıdır.

WordPress Kurulum Aşaması

Bunun için en basit yöntem, cPanel üzerinde bulunan Softaculous isimli yazılımı kullanmaktır. Öncelikle panele giriş yapıp ardından Softculaous Installer yazan yere tıklayarak WordPress seçilip “Yükle” butonuna basmak gerekiyor. sonraki adımda site uzantısı, domain seçimi, yükleme dizini seçimi yapılarak kuruluma devam edilir. Sonraki adımda site mail adresi, kullanıcı adı ve şifre, site sloganı, dil seçeneği ve veri tabanı adı belirlenerek ilerleme sağlanır. Wordpress’in ana teması da belirlendikten sonra tekrar “Yükle” butonuna basılarak kurulum tamamlanmış oluyor.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı