Connect with us

Genel

Whatsapp’ta Kendi Çıkartmalarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Whatsapp’ta Kendi Çıkartmalarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Whatsapp, çoğu kişinin sıkça kullandığı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Rehberinizde bulunan kişilerle ücretsiz mesajlaşma imkânı sağlayan bu uygulamaya gün geçtikçe farklı özellikler gelmektedir. Yeni gelen özellik ile konuştuğunuz kişilere çıkartma gönderebilirsiniz. Bu yazımızda whatsapp’ta kendi çıkartmalarınızı nasıl oluşturabilirsiniz? Sorunuza yanıt vereceğiz.

Whatsapp Sticker Nedir?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, yeni gelen özellikleri ile çoğu kulllanıcının beğenisi almaktadır. Sadece mesajlaşma uygulaması olmayan Whatsapp, birçok özelliği de barındırmaktadır. Whatsapp kullanan kişilerle mesajlaşabilir, ses kaydı gönderebilir, sesli ve görüntülü arama yapabilir, fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Whatsapp çıkartmalar sayesinde her zamanki kullanmış olduğunuz simgeler haricinde çıkartmalarda kullanabiliyorsunuz. Sohbetlerinize renk ve güzellik katan bu özelliğin daha fazlasına sahip olmak için mağaza kısmından çıkartma indirebilirsiniz.

Çıkartmaları Kendiniz Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Whatsapp’ın size vermiş olduğu çıkartmalar haricinde kendinizde istediğiniz gibi çıkartma oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk önce telefonunuza “Sticker Maker for Whatsapp” uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamaya girin ve “Create a new sticker pack” seçeneğine basınız. İstediğiniz takma adı giriniz. Oluşturmuş olduğunuz çıkartma koleksiyonuna giriniz ve Tray İcon seçeneğine tıklayınız. Çıkartma koleksiyonunuza kapak fotoğrafı oluşturmanız gerekecektir. Galeriden veya çekmiş olduğunuz fotoğrafı koyabilirsiniz. Fotoğrafınızı seçtikten sonra seçmiş olduğunuz kapak fotoğrafını istediğiniz şekilde kesin ve Yes Save Sticker butonuna basınız. Kapak fotoğrafınızı belirledikten sonra sticker alanı açılır ve istediğiniz şekilde sticker ekleyebilirsiniz. Çıkartma koleksiyonunuzu tamamladıktan sonra Add To Whatsapp butonuna tıklayınız. Yes Publish seçeneğine tıkladıktan sonra gelen bildirimi onaylayınız. Oluşturmuş olduğunuz çıkartmaları Whatsapp çıkartmalar bölümünde görebilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı