Connect with us

Spor

Vücudunuz İçin Zararlı Egzersiz Hareketleri

Vücudunuz İçin Zararlı Egzersiz Hareketleri

Sağlıklı yaşam için beslenmenin yanı sıra spor yapmanın önemi de oldukça büyüktür. Vücudun daha dinamik olması için egzersiz programlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde belirli saat ve belirli bir programa göre yapılan egzersiz hareketleri vücudun kan akışını düzene sokar. Bu sebepten daha sağlıklı bir bünye için yararlı egzersiz hareketlerinin mutlaka yapılması gerekir. Vücudun istediği ve düzenli yapılması gereken egzersizler yararlı olanlardan tercih edilmeli ve kişi kendi vücudunu çok iyi tanıyıp buna göre davranması gerekmektedir. Yanlış yapılan egzersizler geri dönüşü zor sıkıntıları da beraberinde getirebilir. Vücudunuz için zararlı egzersiz hareketleri açıkça bu sayfada yer almaktadır.

Vücudunuzu Tanıyıp Programlara Uyun

Egzersiz yaparken hırsı bir kenara bırakıp vücudu yormamak ve olduğundan fazla yük taşımadan kararında hareketler yapmak önem arz eder. Vücudun yükünü bilip buna göre ağırlık kaldırmak egzersiz hareketlerinden zarar değil fayda görüleceği anlamını taşımaktadır. Vücudunuzun metabolizmasını sarsmadan ve yeterince ağırlık kaldırmak en mantıklı karar olacaktır. Tehlike oluşturabilecek egzersiz programlarından uzak durmanın altın kuralı iyi bir spor hocasıyla görüşmekten geçmektedir. Vücudun kitle indeksine göre verilen program gereksiz egzersizlerinde önüne geçmektedir.

Yanlış Egzersiz Hareketleri

Yetersiz ısınma, sguat, Seated leg extension , kettlebell swing, upright row, triceps dips, mekik ve daha birçok zararlı egzersiz programları insan vücuduna yarar değil zarar sağlamaktadır. Bele, sırta ve ayaklara gereksiz yükün bindirilmesi ile sağlıksız bir vücut ortaya çıkmaktadır. Yaş, boy, kilo ve indeksinin iyi şekilde hesaplanıp egzersiz programının uygulanması gerekir. Yapılan doğru egzersizler sayesinde daha dinamik bir bünyeye sahip olursunuz. Sağlık sorunlarınıza göre egzersiz programı hazırlatabilir ve uygun zamanda yapılması sağlanır. Hekimlerden ve hocalardan tüm detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı