Connect with us

Sağlık

Uykusuzluk Problemine Hangi Çaylar Birebir Geliyor?

Uykusuzluk Problemine Hangi Çaylar Birebir Geliyor?

Uykusuzluğa çare olan çaydaki muz ve tarçın kombinasyonu, daha dinlendirici bir uyku düzenleyerek stresi kaygıyı hafifletmeye yardımcı ve rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Tarçın ve muz çayı ile uykusuzluktan kurtulmaktasınız. En az yedi ile sekiz saat uyumak ve iyi bir gece uykusu almanız sağlığınız için olumlu olmaktadır. Uykusuzluk problemine hangi çaylar birebir geliyor? Tabi ki muz ve tarçın, papatya ve rezene çayları uykusuzluğa iyi gelmektedir. Ancak daha birçok çay çeşidi de bulunmaktadır.

Uyku Ve Performans

İyi bir yaşam uykusu daha iyi fiziksel ve zihinsel performans elde etmek için çok önemlidir. Dinlenme sırasında, fiziksel fonksiyonlarınızın çoğu, örneğin ertesi gün yenilenen enerji rezervlerimizi temizleyen beyin gibi aktiftir. Maalesef, modern yaşam tarzı milyonlarca insanı uyku saatlerini azaltmaya zorlamaktadır. Kötü beslenme alışkanlıkları, stres ve beslenme yetersizlikleri, birçok insanın karşılaştığı uyku sorunlarının sebeplerinden sadece bir kaçıdır.

Bitkisel Çay Çeşitleri

Bir bardak ılık süt veya bir bardak çay içerisine iki çay kaşığı bal karıştırarak içerseniz sizi rahatlatmaktadır. Bal, gerginliği giderir ve derin bir uykunun keyfini çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Kiraz sapı çayı uykuya neden olabilecek başka bir çay türüdür. İyi bir gece uykusunun tadını çıkarmadan önce bir bardak kiraz sapı iyi gelmektedir. Lavanta çayı dinlendirici rahatlatıcı özelliği ile yatmadan önce kullanılmaktadır. Bu bitkisel çayların içerisinde melatonin maddesi bulunmaktadır. Bu madde yorgunluk giderici olarak kullanılmaktadır.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı