Connect with us

Teknoloji

Telefondan ya da Tabletten Dosya Nasıl Yazdırılır?

Telefondan ya da Tabletten Dosya Nasıl Yazdırılır?

Sıklıkla kullandığımız elektronik cihazlardan birisi olan yazıcılar, bilgisayarlardan kolayca kontrol edilebiliyorlar. Fakat bazı durumlarda bilgisayara erişimimiz olmuyor veya açmak ile uğraşmak istemeyebiliyoruz. Bu durumlarda kolay yol olarak kullanabileceğimiz ve her daim elimizin altında bulunan cihazlar olan, tablet ya da telefonlar da, bize yazıcıdan çıktı sağlayabilir. Tablet ve telefon aracılığı ile yazıcıdan çıktı almanın bir kaç yolu var. Sizde telefondan ya da tabletten dosya nasıl yazdırılır? Sorusuna yanıt arıyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Yazıcı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yazıcılar belli bir belgeyi, metini, herhangi bir İnternet sitesini veya bir fotoğrafı bize fiziksel olarak kâğıt üzerinde bize sunan cihazlardır. Kartuşlu ve lazerli türleri bulunan yazıcılar, günümüzde oldukça gelişmişlerdir. Fakat yazıcıları direkt olarak kullanmak pek mümkün olmuyor. Tek başına kullanımı sağlanabilen yazıcılar olsa da, çoğu yazıcı dışarıdan bağlanan bir cihaz yardımı ile çıktı verebiliyor.

Herhangi bir çıktıyı yazıcıdan alabilmek için önce onu tablet, cep telefonu ya da bilgisayar aracılığı ile yazıcıya iletmemiz gerekiyor.

Yazıcıdan Tablet veya Telefon Aracılığıyla Çıktı Almanın Yolları

1-) Wifi Direct özelliği; Wifi direct özelliği ile aynı İnternet ağına bağlı olduğunuz yazıcı ve telefon-tablet ile çıktı alabilirsiniz. Bunun için her iki cihazın da wifi direct özelliğinin açık olması ve birbirlerini görmesi gerekir. Birbirini görebilen iki cihazdan gereken dosyayı göndererek çıktı alabilirsiniz.

2-) Yazıcının kendi uygulamasını indirerek; yazıcıyı üreten firmanın sunmuş olduğu uygulamayı cihazınıza kurarak da çıktı alabilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı