Connect with us

Teknoloji

Telefona Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır?

Telefona Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır?

Telefonumu bir bluetooth kulaklığa nasıl bağlarım? veya telefona bluetooth kulaklık nasıl bağlanır? gibi sorular bulunur. Ancak iş yerinde veya direksiyon başında telefonla konuşmak zordur. Bu yüzden bluetooth kulaklık her zaman kullanışlıdır. Yöntem 1: Bluetooth kulaklığın MFB veya güç düğmesini basılı tutunuz. Genellikle mavi ışık yaklaşık 5 saniye boyunca yanıp söner. Kırmızı ve mavi ışıklar sırayla yanıp sönene kadar bırakmayınız. Düğmeyi ardından bırakınız. Bluetooth telefon aramasını açtıktan sonra, cihazın adını arayın ve bir bağlantı seçiniz.

İkinci Bağlantı Yöntemi

İkinci yöntem olarak boş modda, el cihazından ışığa bir güç düğmesine uzun süre basılması, çiftleşme modudur. Bluetooth kulaklık, bluetooth teknolojisine dayalı küçük bir cihazdır. Bu hafif ahizeyi, yalnızca ücretsiz arama yapmak için doğrudan iletişim cihazına cep telefonu ve bilgisayar da kullanırsınız. Bluetooth kulaklık, ahizesiz kulaklıklara bluetooth teknolojisi uygulamaktır, böylece kullanıcılar dağınık kablolardan kaçınırlar ve çeşitli şekillerde kolayca ve rahatlıkla konuşurlar. Bluetooth kulaklıkların ortaya çıkışından bu yana, insanların mobil operatörleri için verimliliği artırmak için iyi bir araçtır.

Doğru Kulaklık

Bluetooth kulaklık alırken en önemli soru, telefonun kulaklıklarla uyumlu olup olmadığıdır. Bazı bluetooth kulaklıklar, özellikle farklı özelliklerden dolayı cep telefonlarıyla uyumlu değildir. Bluetooth kulaklıkların artık iki ana özelliği vardır. HandfreeProfile (HFP) ve mikrofonlu Pro-file kulaklık. HFP ahizesiz kullanım için dururken, HSP ahize işlevi için kullanılır. Tüketiciler öncelikle hangi özellikleri desteklediklerini telefonlarını bulmalı ve ardından eşleştirmek için doğru Bluetooth kulaklığını seçmelidir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı