Connect with us

Sağlık

Sinüzit Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sinüzit Ağrısına Ne İyi Gelir?

En fazla görülen rahatsızlıkların başında gelen sinüzit, baş ağrısı yapması nedeni ile çekilmez hale gelmektedir. Bu sebep ile sinüzit ağrısına ne iyi gelir? Sorusu insanlar tarafımdan çok fazla bir şekilde merak edilir.

Tarçın: Sinüzitten kaynaklanan baş ağrısını hafifletmek için yararlanabileceğiniz baharatlardan birisi de tarçındır. Bir tatlı kaşığı tarçın tozunu su ile karıştırarak bir macun hazırlanır. Hazırlanan macuna yarım çay kaşığı sandal ağacı tozu ilave edilir. Hazırlanan bu macun özellikle göz kısmının üst bölgesine uygulanır.

Zencefil: Zencefilin faydaları saymakla bitmez. Zencefil sinüzite de çok iyi gelmektedir. Zencefilin suyunu çıkarıp içilebildiği gibi toz zencefil ve sütü macun haline getirip alın kısmına sürülerek de 10 dakika boyunca masaj yapılabilir.

Naneli Buhar: Burnunuzu açmak ve rahatlatmak için uygulayabileceğiniz bir diğer seçenek ise naneli buhar solumaktır. Naneli buhar için bir tencere içerisinde su kaynatılır. Kaynayan su içerisine nane yağı ve okaliptüs yağından bir kaç damla damlatılır. Baş kısmınızın üzerine bir havlu alarak bu yağların buharını burnunuzdan çekin. Naneli buhar mukozanın yatışmasına ve sinüs ağrılarının azalmasına büyük derece de katkı sağlar.

Sinüzit Nedir?

Sinüzit, sinüslerdeki mukoza zarının iltihaplanması neticesinde meydana gelir. Sinüzitin özellikle baş ağrısı ve göz ağrısı en fazla şikayet edilen belirtileri arasında yer alır. Sinüzit özellikle mevsim değişikliklerinde çok fazla görülür.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı