Connect with us

Spor

Sıkı Bir Vücuda Nasıl Sahip Olursunuz?

Sıkı Bir Vücuda Nasıl Sahip Olursunuz?

Sıkı bir vücuda sahip olmak için öncelikle egzersiz ve gıda alımı önem taşır. Dengeli beslenme ve düzenli aralıklarla spor yapmak sıkı bir vücuda nasıl sahip olursunuz? Sorusunun cevabı olacaktır. Fit bir vücuda sahip olmak demek zayıf olmak demek değildir. Vücudun cilt yapısının ödemsiz ve pürüzsüz görünmesi sıkı bir vücut yapısı oluşturacaktır. Bol sıvı alınması ve fiziksel güç kullanılmadan egzersiz yapılması vücudu sıkılaştıran en kolay işlemlerdir. Besin alımı esnasında içeriğinde su ve lif oranı fazla olan yiyecekler tüketilmelidir.

Sıkı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Evde Yapılabilecek Hareketler

Ev içinde spor yapmak bazı kişiler için zor olsa da, farklı bir spor yapma şekline uygun olmayanlar için en doğru tercihtir. Ev ortamında spor yapmak için ilk önce ısınma hareketleri yapılır. Ardından tüm vücudu çalıştırmak için sguat hareketi yapılır. Bu harekette ayaklar 50 cm’lik açıyla iki yana açılır yere tam olarak oturulmaz ancak tam ayakta da olunmaz. İki el yanlarda ve avuç içleri yukarı bakacak şekilde tutulur ve bu pozisyonda 45 saniye beklenir. Her 45 saniyede bir dakikalık dinlenme pozisyonuna geçilir ve bu işlem gün içinde 12 kere tekrarlanır. Bu hareket, bacak, basen, bel ve karın kaslarını sıkılaştırmada son derece etkilidir.

Sıkı Bir Vücut İçin Bisiklet Sürmek

Sıkı bir vücut için bisiklet sürmek doğru yöntemlerden biridir. Dik bir duruş ile sürekli pedal çevirerek gün içinde yarım saat bisiklet sürmek fit bir görünüme ve sıkı bir vücut yapısına kavuşmanızı sağlar. Kondisyon bisikletlerinde vücut sıkılaştırma çalışması yaparken tayt tercih edilmesi de vücudu sıkılaştıran yöntemlerden biridir. Gün içindeki sıvı alımının yeterli seviyede olduğundan emin olunmalıdır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı