Connect with us

Teknoloji

Samsung Galaxy S10 Tanıtımı

Samsung Galaxy S10 Tanıtımı

Samsung Galaxy S10 Özellikleri

Galaxy S10 ile Samsung, donanım üstünlüğünü ortaya koyuyor, çünkü yeni Snapdragon 855 yonga setine sahip ilk telefon olmasının yanı sıra , S10 ters kablosuz şarj yani telefondan başa bir cihazları kablosuz şarj etme özelliğinin yanısıra Wi-Fi 6, HDR10+ Plus ekran teknolojisi, dinamik AMOLED, Ultrasonik Parmak İzi okuyucu, sinematik sonsuz ekran gibi gerçekten şu anda tek bir telefonda bulunması zor bir çok mobil teknolojilere sahip. ve tabii ki, çentiksiz özçekim kamerası ile yepyeni bir görünüme sahip.

Samsung Galaxy S10, sinematik sonsuz ekran yeni ve gerçekten kesintisiz bir görünüm. Parmak izi okuyucusu ekranın altına yerleştirilmiş. Çentik yok, dikkat dağıtıcı öğeler yok. Hassas lazer kesimli, ekran içine gömülü Ultrasonik Parmak İzi Sensörü ile gözleri yormayan Dinamik AMOLED ekran. Sinematik sonsuz ekranı şimdiye kadarki en yenilikçi Galaxy ekranı yapıyor. Dünyanın bir numaralı dinamik AMOLED ekranı. Herhangi bir mobil cihazdaki en doğru renkleri verdiği. HDR10+ Plus ekran teknolojisini destekliyor. İnsan gözünü daha az rahatsız etmek için düşünülmüş %42 daha az mavi ışık veriyor.

Ultrasonik parmak okuyucu ile göz açıp kapayıncaya kadar ultrasonik olarak parmağınızın izini okuyup tarıyor. Dikkat ederseniz optik değil ultrasonik parmak okuyucu . Parmak izinin kopyalanarak başka birilerinin eline geçmesini engellemek için de ek güvenlik önlemleri alınmış. Seramik beyaz şeklinde iki renk var.

Life focus. ultra panorama özellikleri mevcut. Her durum için lens mevcut. Ultra Wide ile çok iyi performans sergiliyor.

İyi bir kamera üretmek en büyük megapiksel üretmek değildir. 16MP sahip kamerası oldukça iyi performans sergilemektedir.

4K UHD ve HDR10+ mevcut. İnanılmaz çekimler yapın ve bizzat gördüğünüz detaylarla oynatın. HDR10+ ve Dinamik Ton Haritalaması’nın zengin renk ve kontrastıyla renkler her sahnede doğru kalır. Adober Rice ile birlikte gelecek. Samsung için özellikle optimize edilmiş bir uygulama telefon ile beraber gelecek.

S10 dinamik renk desteği sayesinde kayıt sonrası renklerde hiçbir kayıp olmuyor.

instagram ile ilgili de bir özellik geliyor. Samsung S10 ‘da instagram modu var. S10’a özel bir uygulama. Çektiğiniz resimleri anında instagramda paylaşabiliyorsunuz. Kısacası hızlı paylaşım için yapılmış bir işbirliğidir.

Galaxy S10 Üst Segment Donanımlı

1TB depolama alanı, 12GB Ram mevcut. Ayrıca 1.5TB’a kadar genişletilebiliyor. Artık cebimizde bir bilgisayar olacak.

* Seramik versiyon sadece 8GB / 512GB Galaxy S10+ modellerinde mevcuttur.

* Gorilla Glass 6, yalnızca Galaxy S10 ve S10+ ön camında bulunur. Galaxy S10 ve S10+ ‘daki arka cam ve Galaxy S10e’nin tamamı Gorilla Glass 5 ile yapılmıştır.

* Model ve renk kullanılabilirliği ülkeye veya taşıyıcıya bağlı olabilir.

Boyut, ağırlık ve ekran

Galaxy S10e, S10 ve S10+ zarif bir şekilde üretilmiştir – büyük sinematik ekranı, rahat ve ergonomik tutuşu sayesinde.

* Yalnızca cam modellerin ağırlığı. Seramik modeller (gösterilmemiştir) 198 g ağırlığındadır.

* Model ve renk kullanılabilirliği ülkeye veya taşıyıcıya bağlı olabilir.

Galaxy S10 Pil Performansı

Tüm gün yetecek bir pil olacak. 4100MA pil kapasiteli ve S9’dan %25-%30 daha performanslı olacak. Ayrıca yazılımla optimize edilecek.

Galaxy S10 telefonunuz ile diğer cihazlarınızı veya başka bir telefonu şarj edebilirsiniz.

Günümüzde yanımızda bir sürü şarj edilebilir cihaz taşıyoruz. Dolayısıyla yanımızda şarj ünitesi taşırız. Samsung Galaxy S10 ile diğer cihazları kablosuz şarj edilebilmektedir.

Kablosuz Güç Paylaşımı
size paylaşma gücü verir.

Galaxy S10e, S10, S10+, Qi sertifikalı cihazlar ve kablosuz şarj cihazı gibi bazı Samsung giyilebilir teknolojileri şarj etmek için tasarlandı.2 Kablolara bir kenara bırakın ve şarj etmek istediğiniz cihazı telefon üzerine yerleştirin. Şimdi arkadaşınızın telefonunu ya da kablosuz kulaklığınızı telefonda konuşurken şarj edebilirsiniz.

Ultra Geniş Lensli Çoklu Kamera

Son 10 yılda cep telefonlarının kamera teknolojileri ne kadar gelişti. Hiç şüphe yokki fotoğrafçılığı da değiştirdi. Fakat profesyonel fotografçıların yapıpta cep telefon kullanıcılarının yapamadığı lens değiştirme sistemi s10 da var.

Galaxy S10 iki büyük değişiklik sunuyor. İlki, üç mercekten oluşan üçlü arka kamera modülünün eklenmesidir: 77 derecelik görüş alanına sahip birincil 12 MP geniş açılı mercek, 123 derecelik FOV ile 16 MP ultra geniş açılı mercek, ve 45 derecelik bir FOV ile 12 MP telefoto lens. (S10E’nin iki kamerası olduğundan, yalnızca geniş ve ultra geniş lensleri vardır.)

Çift Diyafram ve Çoklu Kare Kompozisyonu ile harika çekimler. Cebinizde eksiksiz bir lens seti. Muhteşem yakınlaştırma imkanları için Telefoto Kamera, günlük anlar için Geniş Açılı Kamera ve panoramik manzaralar için Ultra Geniş Kamera.

Süper Aksiyon Kamera

Galaxy S10e, S10 ve S10+, Ultra Geniş Kamera ve özel yazılımı sayesinde neredeyse profesyonel kamera seviyesinde kayıt yapar. Süper dengeli kamera, yolculuğunuzda maceranın dozunu artırdığınızda bile pürüzsüz videolar sunar.

Galaxy S10 internet performansı

Akıllı Wi-Fi ve LTE özelliği ile eskisinden 2 kat daha verimli ve hızlı internet mevcut. Yeni nesil Wifi 6 destekleyecek. Bu özelliği destekleyen dünyanın ilk telefonu olma özelliği taşıyor.

Galaxy S10 Modelleri

3 farklı model olacak. Galaxy S10e/S10/S10+ modelleri ile çıkıyor. S10e çok kibar küçük. S10 Plus ise oldukça büyük boyuta sahip. Fiyatları da oldukça cazip.

20 Şubat 2019 itibariyle Amerika’nın 3 semtinde satışa çıkıyor.

Tasarım olarak çentik bulunmamakta. ön kısımda sadece kameranın deliği kadar bir yer var. Bu oldukça güzel bir tasarım.

Sonuç itibariyle gerek kamera özellikleri, depolama alanı ve pil performansı ile öne çıkmakta. Ayrıca geleceğin teknolojisini içinde barındırıyor. 5G desteklemektedir.

Kutuda ne var

ÖN SİPARİŞE ÖZEL 600 TL HEDİYE ÇEKİ & GALAXY BUDS BLUETOOTH KULAKLIK HEDİYE!
25 Şubat 2019 Tarihinden itibaren gönderilmesi planlanmaktadır. 

Galaxy S10 Aksesuarları

Galaxy Buds Kulaklık (Gürültü engeleyici kulaklık)
bu kulaklık ile telefonunuza komut vererek kontrol edilebilmekte. Kablosuz olarak şarj edilebilmekte. telefondan şarj alabilecek.

Galaxy watch Active Akıllı saat

Samsung Galaxy Tab S5e tablet

Samsung Galaxy Fit

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı