Connect with us

Saç Bakımı

Saçınızı Şekillendirirken Nasıl Koruyabilirsiniz?

Saçınızı Şekillendirirken Nasıl Koruyabilirsiniz?

Saçlar en çok işlem gören ve birçok etmene maruz kalan kısımlarımızdır. Bunun için saçların şekillendirilmesi sırasında korunması son derece önemlidir. Saçınızı şekillendirirken nasıl koruyabilirsiniz? Sorusunun cevabı ise bazı teknik detaylarda yer alır. İlk olarak saçlarınızı sıcaktan, soğuktan ve nem dengesizliğinden korumanız önerilir. Bakımlı saçların şekillendirilmesi sırasında daha az yıpranacağı kesindir. Bu nedenle sadece şekillendirme sırasında olmamakla birlikte düzenli olarak bakım kürleri ve maskeleri kullanmak önemlidir.

Saçların Bakım Kremi İle Desteklenmesi

Saçlarınızın bakım kremleri ile desteklenmesi saç şekillendirmeden önce unutulmaması gereken ayrıntılardan bir tanesidir. Saçlarınızın koruyucu içeren bakım kremleri ile renklerinin korunması da mümkün olur. Bakım kremleri içeriklerinde barındırdıkları maddeler ile saçlarınızın yıpranma durumunu en aza indirir. Bunun için saç bakım kremleri ve saç koruyucuları saçlarınıza şekil vermeden önce kullanılmalıdır. Hatta sprey şeklinde olan ve uçucu özellikteki kremlerin ise şekillendirme sonrası kullanılması da gereklidir.

Saçların Durumu

Saçlarınızın şekillendirme sırasında yıpranmaması için ıslak veya nemli olmaması önemlidir. Bu durumda saçlarınızın kırılma olasılığı daha fazla olur. Ayrıca şekillendirme sırasında kullanılan materyaller de saçlarınızın yıpranmasında önemlidir. İyon içeren maşa veya düzleştirici seçmek saçlarınızın şekillenirken kırılmasına engel olur. Böylece saçlarınızı şekillendirmek isterken saçlarınızın kırılmasını veya renginin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Bilinçli kullanmak ve dikkatli olmak saçlarınızın bakımlı ve uzun süre sağlıklı olması anlamına gelir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı