Connect with us

Saç Bakımı

Saçın Sertleşmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saçın Sertleşmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saçlar en güzel aksesuar olunca bakımına da daha bir özen göstermek gerekir. Bazı dönemlerde saçın sertleşme sorunu yaşanmaktadır. Saçın sertleşmesinin sebepleri nelerdir? ve nasıl çözüm bulunur diyorsanız makale destek olacaktır.

Doğal Yapısı

Parlak ve dökümlü saçlar gördüğümüzde özeniriz ancak her saç maalesef dökümlü yumuşak ve parlak olmayabilir. Sert saçlara sahip olanların çoğunun ana nedeni saçın doğal yapısının sert ve kuru olmasından kaynaklanır. Sert saçlar zor taranır ve her zaman mat bir görüntüsü vardır. Kolay şekle girmez bu tip saçlar

Çevresel Faktörler

Saçın sertleşmesinin bir diğer nedeni ise çevresel faktörlerden kaynaklı olarak açıklanabilir. Özellikle yaz mevsiminde deniz ve güneşe çok maruz kalan saçların yapısı sertleşir, kırılır, yıpranır ve parlaklığını yitirir. Yine bilinen bir diğer gerçek kış aylarında yağış, is ve dumana maruz kalan saçlarda da sertleşme görülür.

Saç sertleşmesinin bir diğer nedeni ise kimyevi maddeler ile saçların boyatılmasıdır. Saçları sert hale getiren bu boylar saçtan akıp gidene kadar saçın sert olmasına etki eder.

Yıkanan saçları kurutma aşamasında kullanılan elektrikli kurutucular da saçın kurumasına etki eder. Doğal ya da çevresel faktörlere bağlı olarak kuru ve sert görünen saçlara nem kazandırmak gerekir ki bu saçlar yumuşak ve parlak görünsün. Organik veya piyasada satılan kaliteli malzemeler ile saça nem kazandırmak mümkün. Böylece saçlar yumuşacık ve parlak olur.

Saç Türlerine Göre En Çok Tercih Edilen Şampuanlar ile saçlarınızı daha canlı ve sağlıklı koruyabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı