Connect with us

Saç Bakımı

Saç Rengini Doğal Yollarla Nasıl Açabilirsiniz?

Saç Rengini Doğal Yollarla Nasıl Açabilirsiniz?

Kadınlar için büyük önem arz eden aynı zamanda da kadını güzel kılan unsurlardan bir tanesidir. Bakımlı ve sağlıklı saçlar ile güzelliğinize değişik bir hava katabilirsiniz. Birçok kadın aynı saç rengini çok uzun süre kullanmaz. Fırsat bulunduğu vakit saçlar ya boyanır ya da renginde açılmalar yapılır. Kuaförlerin uyguladığı saç açma işlemi ne yazık ki saçların daha çabuk kopmasına ve yıpranmasına neden olur. Onun için birçok kişi doğal yollarla açma işlemi yapılmaktadır. Saç rengini doğal yollarla nasıl açabilirsiniz sorusunun cevabı papatya suyudur. Bilinen en eski yöntemlerden biridir. Bir avuç papatya bir miktar su ile kaynatılıp soğumaya bırakılır. Çok fazla soğumadan saçlar yıkanır. Daha sonra güneşe çıkılır. Bu işlem iki hafta arayla yapılır. Zamanla saç renginde açılmalar olacaktır.

Bal ve Zeytinyağı İle Saç Rengini Açma

Bal ve zeytinyağı ayrı ayrı dahi kullanılsa şifa kaynağıdır. Doğal saç açma yöntemlerinden biridir. Yarım bardak zeytinyağı, iki yemek kaşığı bal karışımı iyice karıştırılır. Daha sonra saça sürülür ve bir saat bekletilir. Bir saat sonra yıkanılır. Saç renginde doğal bir açılma olacaktır. Bu işlem aynı zamanda saçı besleyen ve kuvvetlendiren bir karışımdır.

Oksijen İle Saç Rengini Açma

Belki de birçok kişinin bildiği ve aynı zamanda uyguladığı yöntemler bir tanesidir. Eczanelerden alınan saf oksijen suyu temiz olmayan kirli saça sürülür. Yalnız saçın güneşte kuruması gerekir. Bir ya da iki işlemden sonra saç renginde gözle görülür açılma olur. Hiç bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı