Connect with us

Sağlık

Lahana İle Zayıflama

Lahana İle Zayıflama

Lahana ile zayıflama

Lahananın muhteşem yağ yakıcı özelliği tüm diyetisyen uzmanların ortak görüşüdür.

Beyaz lahana içerdiği bolca vitamin ve mineral ile zayıflamayı kalıcı ve sağlıklı kılıyor. Potasyum, kalsiyum, K ve C vitaminleri içeren beyaz lahana antioksidan etkisi sayesinde fazla yağların yakılmasını, vücudun toksinlerden arınmasını ve vücudun güzelleşmesini sağlıyor. Lahana suyu, lahana çorbası ve lahana salatası hazırlayarak yağ yakımınızı arttırabilirsiniz.

Lahana Suyunun Etkisi

Lahana suyu içerdiği diyet lifleri ile metabolizmayı harekete geçirir. Aquaretik sebze özelliği ile zayıflığın uzun süre kalmasını sağlar. Lahana suyu ile zayıflamak vücudu zararlı toksinlerden de arındırır. Düşük kalori ve karbonhidrat içeriği ile zayıflamaya yardımcı olur. Hızlı kilo alıp verirken lahana, doku sağlığını korur.

Lahana Suyu Kürünü Uygulamaması Gereken Kişiler

Lahana suyu vücuttaki iyotu azalttığı için guatr hastaları bu yöntemi kesinlikle uygulamamalıdır. Yeni doğum yapan kadınlar ve gaz problemi olan kişilerde gaz yapar. Sindirim sistemini hareketlendirdiği için ishal olan kişiler tüketmemelidir. Kemoterapi hastalarının ishal olması tehlikeli olabileceği için bu hastalar da uzak durmalıdır. Lahana, içerdiği K vitamini sebebiyle kan pıhtısı oluşumunda etkilidir ve bu yüzden kalp ameliyatı olan ve kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler bu kürü tüketmemelidir.

Lahana Suyu Kürü Uygularken Bunlara Dikkat Edin

Lahana suyu mutlaka cam kavanozda ve buzdolabında muhafaza edilmelidir. Aksi takdirde içinde bakteriler üreyecek ve lahana içerdiği faydalı özü kaybedecektir. Lahana suyu ile birlikte bol bol su tüketilmelidir. Fazla yağlı besinler ve kızartmalar lahananın olumlu etkisini yok edecektir. İyot emilimini azalttığı için iyotlu tuz ve iyotlu besinler tüketilmelidir.

Aç Karnına Çiğ Lahana

Çiğ lahana kan şekerini düşürür, bağırsak kanserini önler. Gün boyu lahanayı çiğ tüketebileceğiniz gibi salata yaparak da tüketebilirsiniz. Özellikle aç karnına tüketilen çiğ lahana daha faydalı olmaktadır.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı