Connect with us

Sağlık

Kötü Nefes Kokusu Nasıl Engellenir?

Kötü Nefes Kokusu Nasıl Engellenir?

Kötü nefes kokusu, sosyal yaşamı ve kişiyi psikolojik anlamda olumsuz etkileyen bir sorundur. Birden çok etkenden dolayı oluşabilir ve ciddi anlamda rahatsızlık verir. Bu duruma bağlı olarak kötü nefes kokusu nasıl engellenir? İlk öncelikle ağız hijyenine önem verilmeli, diş bakımları yapılmalı ve dil üzeri mutlaka düzenli olarak temizlenmelidir. Aynı zamanda gün içerisinde bol bol su tüketilmeli ve alkol gibi birçok zararlı içeceklerden uzak durulmalıdır. Kötü nefes kokusuna neden olan en büyük etkenlerden biri ise, tütün ürünleridir. Sigara ve tütün ürünleri tüketmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca doğal yöntemlerle kötü nefes kokusuyla savaşabilirsiniz. Ancak ağız bakımına dikkat etmeli ve aksatmamalısınız.

Kötü Nefes Kokusu Neden Olur?

Kötü nefes kokusu diş bakımlarının yapılmaması, diş eti iltihabı, tütün ürünleri, alkol tüketimi, diş çürükleri, plaklar ve asitli içecekler bu soruna yol açar. Ancak kötü nefes kokusu sadece bu nedenlerle sınırlı değildir. Çeşitli hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle diş hekiminize başvurmalı, dişlerinizi kontrol ettirmeli ve uzmanlar ile tedavisi yapılmalıdır.

Kötü Nefes Kokusunu Önleyen Yöntemler

Kötü nefes kokusunu engellemek için günlük diş ve dil bakımını yapmalısınız. Bununla beraber bakterileri engellemek amacıyla karanfil, limon ve elma sirkesi tüketebilirsiniz. 6 ayda bir kez diş hekimine başvurmalı ve dişlerinizi temizletmelisiniz. Kötü nefes kokusunu önlemek amacıyla her türlü doğal yöntemi uygulasanız da, diş çürüğü ve diş eti sorunları varsa bu sorunu tek başınıza engelleyemezsiniz. O yüzden uzman bir destek almalı ve nedenlerini öğrenmelisiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı