Connect with us

Sağlık

Kışın El, Ayak ve Tırnak Bakımı

Kışın El, Ayak ve Tırnak Bakımı

Kış geldiğinde soğuk havalara karşı daha hassas olan elleriniz için ilk husus; ellerinizi iyice nemlendirmek olacaktır. Evden çıkarken ve gece uyumadan önce cildinize uygun bir nemlendirici krem ile ellerinizi ve ayaklarınızı düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Bu sayede kışın yıpratıcı soğuğuna karşı ellerinizi ve ayaklarınızı korumuş olacaksınız. Kuru ve soğuk havanın etkisiyle; kuruyan ve çatlayan ellerinize nemlendirici sürmek, arada doğal nemlendiriciler ve peelingler uygulamak sizler için kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Böylece kışın el ayak ve tırnak bakımı oldukça kolay ve faydalı olacaktır.

Kış Bakımında El ve Ayaklar İçin Olmazsa Olmazlar

Kış bakımında olmazsa olmaz bir şey var ise o da nemlendirici kremler kullanmaktır. Ellerinizi yıpranmalara karşı korumak, aynı zamanda soğuktan yıpranmalara karşı önlem almak olacaktır. Siz de kışın ellerinizi soğuk suya sokarken eldiven kullanabilir, soğuk suyun yıpratıcı etkilerinden korunabilirsiniz. Soğuk havalarda dışarı çıkarken de eldiven kullanmak ellerinizi oldukça fazla koruyacaktır. Gece uyumadan önce eller için özel üretilmiş olan nemlendirici eldivenleri ve ayaklarınız için de nemlendirici çorapları kullanabilirsiniz. Dilerseniz her gece ayaklarınızı temizleyip, nemlendirdikten sonra temiz bir çorap giyebilirsiniz. Sabaha elleriniz ve ayaklarınız yumuşacık olacaktır.

Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Tırnaklarınız için evde bulabileceğiniz doğal ürünlerle limon, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ile tırnaklarınıza kolayca bir bakım yapabilirsiniz.

El, Ayak ve Tırnaklar İçin Bakım Zamanı

El, ayak ve tırnaklarınız için bakım zamanı; evden soğuk havalara çıkmadan hemen önce ve gece yatmadan önce olmalıdır. Böylece kışın el ayak tırnak bakımı kolay ve iyi bir sonuçla karşınızda olacaktır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı