Connect with us

Makyaj

Kışa Özel Parfüm Önerileri

Kışa Özel Parfüm Önerileri

Kış aylarında veya yazın kullanılacak olan parfümlerin de notalarına dikkat etmek gerekir. Çünkü yaşadığınız ortam veya zevkleriniz kadar havanın hangi mevsimde olduğu da önemlidir. Bunun için kışa özel parfüm önerileri ilk olarak zevklerinize uygun olmalıdır. Zevkinize uygun olduktan sonra nasıl özellikler taşıması gerektiğine de dikkat edilmelidir. Yaz ayları daha uçucu ve son derece ferah seçimlerin olduğu parfümlerin seçilmesiyle daha da iyi bir hale gelecekken bu durum kış ayları için geçerli değildir. Kış aylarında ise daha ağır ve koku olarak kalıcı parfüm seçimlerine dikkat edilmelidir.

Kalıcı Kokular

Kış aylarında daha çok kapalı ortamda olunmasından ve uzun süreli kalınmasından dolayı yaza göre daha ağır ve kalıcı seçimlerin yapılması parfüm seçiminde atlanmaması gereken bir detaydır. Bunun için sandal, kahve veya çikolata gibi temalardan oluşan kokular seçilebilir. Kokuların sizin de teninizde nasıl durduğu önemlidir. Ağır kokular ile kast edilen durum sizi ve etrafınızdakileri boğacak yoğunluk değildir. İçerik olarak sizin de sevdiğiniz ve daha kalıcı olan notalardan oluşan parfüm türleri olmalıdır.

Teniniz İle Uyumu

Bilimsel olarak bile kanıtlanan detaylardan bir tanesi parfümün teninizle olan uyumudur. Teninizle uyumlu olması hem daha farklı bir koku oluşmasına hem de daha kalıcı olmasına neden olur. Bu detaylar kış aylarınızın da oldukça hoş kokular eşliğinde geçmesine olanak tanır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı