Connect with us

Makyaj

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj uygulamaları mevsime uyum sağladığı zaman daha kusursuz ve güzel bir görünüm ortaya çıkartır. Özellikle de kış aylarında makyaj ön plana çıkıyor. Ancak makyajın doğru tekniklerle yapılması oldukça önemlidir. Doğru adımlarla kış makyajı nasıl yapılır? İlk öncelikle cilt tonlarına uygun makyaj yapılmalıdır. Fondöten, kapatıcı ve pudra seçimini kendi cilt tipinize göre kullanmalısınız. Cildin kusursuz görünmesi adına cildi temizlemeli ve makyaj bazları kullanmalısınız. Aynı zamanda soğuk havalarda en çok mat, doğal ve parlak tonlar tercih ediliyor. Bununla beraber kış mevsimlerinde ruj olarak kırmızı ve borda renkler kullanabilirsiniz.

Kış Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj bir insanın estetik ve güzellik açısından son derecede önemli ayrıntılarından biridir. Ancak kış mevsimlerinde cilt daha çok yıprandığından cildinizi makyaja çok iyi hazırlamalısınız. Makyajın kusursuz olması için cildiniz temiz olmalı ve cilt yapısına göre nemlendiriciler kullanılmalıdır. Çünkü cilt kış günlerinde pul pul dökülür ve aşırı kurumasına neden olur. Bunun yanı sıra cildiniz yağlı ise, mat görünüm sağlayan fondöten ve kapatıcı kullanmanız gerekiyor. Böylelikle kış makyajınız kusursuz olacaktır.

Doğru Kış Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Kış mevsimleri yaz aylarına göre daha sık makyaj yapılır. Ancak her zaman doğallıktan yana olmalısınız. Yüzünüze aydınlık sağlamak için higlighter kullanabilirsiniz. Sadece burun ve yanak kısmına sürmeniz yeterlidir. Çok fazla abartıya kaçmadan yaparsanız, daha doğal bir görünüm ortaya çıkacaktır. Eğer kaşlarınızın doğal olmasını istiyorsanız boşluklarını kalem yardımıyla doldurabilirsiniz. Kış sezonun en iyi trendlerinden biride, mat rujlardır. Cildinizi canlandırmak adına pembe ve parlak tonlarda ruj kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kış makyajının vazgeçilmezleri arasında koyu tonlar yer alıyor. Koyu renkler tercih ederek bakışlarınıza anlam katabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı